Home / aktualności / Akcja: „Jak to się robi, czyli instrukcja aktywności obywatelskiej” w Poznaniu

Akcja: „Jak to się robi, czyli instrukcja aktywności obywatelskiej” w Poznaniu

25 czerwca w ramach towarzyszącej Festiwalowi Malta konferencji mobilnej „Sztuka i środowisko” organizowanej przez Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych oraz Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu zaprezentujemy akcję:„Jak to się robi, czyli instrukcja aktywności obywatelskiej".

Komuna Otwock ma nadzieję, że najmniejszy w Europie poziom aktywności społecznej, jakim legitymują sie nasi współobywatele, wynika nie z apatii i egoizmu, ale z tego, że ludzie po prostu nie wiedzą, „jak to sie robi”. Dlatego w Poznaniu rozpoczynamy naszą ogólnopolskią kampanię uświadamiającą. Pokażemy i zaprosimy do aktywnego udziału widzów-obywateli. Po naszej błyskawicznej ulicznej kurso-konferencji każdy będzie wyposażony w wiedzę, jak bronić swojej wolności, drzewa pod oknem czy jak walczyć o prawa związkowe.

Nasza akcja towarzyszy wykładowi i dyskusji na temat: EKOLOGIA POLITYCZNA – sytuacja performatywna w batalii ekologicznej.
Wydarzenia towarzyszące próbom rozpoczęcia budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy wyraźnie ukazały performatywny charakter inicjatyw działaczy ekologicznych. Przykuwanie się do drzew i sprzętów, wywieszanie transparentów a nawet organizacja happeningów to podstawowy repertuar działań ekologa-aktywisty. Działania tego typu mają zresztą swą tradycję także wśród grup artystycznych takich jak Komuna Otwock czy Bread nad Puppet Theatre. Podczas spotkania chcemy przeanalizować działania aktywistów ekologicznych pod kątem performatywnym oraz porozmawiać o efektywności tych działań.

wykład: Adam Ostolski („Krytyka Polityczna”, UW) dyskusja: wykładowca oraz Kinga Dunin („Krytyka Polityczna”), Grzegorz Laszuk (Komuna Otwock), Marek „Sanczo” Piekarski (aktywista anarchistyczny) prowadzący: Maciej Gdula („Krytyka Polityczna”)

Więcej o konferencji "Sztuka i Środowisko" tutaj.

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x