Wspólny projekt Komuny Otwock i STSW na re:wizjach

PUNKTY OBSERWACYJNE, Komuna Otwock i STSW, 12.12., godz. 20:00 ul. Lubelska 30/32 (premiera)


Komuna Otwock od 2007 roku, a STSW od 3 miesięcy rezydują w kamienicy artystycznej Lubelska 30/32. Nasze sąsiedztwo [I i II piętro kamienicy, ta sama klatka schodowa] wykorzystaliśmy tworząc wspólny projekt specjalny PUNKTY OBSERWACYJNE.


Obie grupy posługują się różnorodnymi językami artystycznymi. Komuna Otwock wypracowywaną od prawie 20 lat specyficzną metodą nieaktorskiej gry na granicy tańca i performance, czerpiącą z tradycji teatru plastycznego. Spektakle i akcje teatralne Komuny oparte są na autorskich tekstach tej grupy Towarzyszy im, specjalnie komponowana, muzyka na żywo. Teatralna aktywność STSW z jednej strony bazuje na profesjonalnych aktorach związanych m.in. z TR Warszawa czy Teatrem Starym w Krakowie, z drugiej czerpie z tradycji teatru fizycznego (physical theatre).

 

Naturalne różnice, jakie buduje ten stan rzeczy, wykorzystane zostały dla zbudowania dramaturgicznego napięcia przedstawienia – projektu PUNKTY OBSERWACYJNE.


Część pierwsza rozgrywa się w „ciemnej”, dolnej przestrzeni Komuny Otwock. Tu zawiąże się post-kryminalna opowieść z post-politycznym morderstwem w tle. Różnorodne wątki, fałszywe tropy, sugestie i pytania. Także wirtualna podróż przez miasto w poszukiwaniu ofiary i jej ucieczka przed napastnikiem. W kulminacyjnym momencie następuje przerwa i przeniesienie do górnej sali STSW.

W górnej, jasnej przestrzeni, należącej do STSW, rozwiązana zostanie intryga – wyjaśnione zostaną motywy i realne działania bohaterów. Co było prawdą, a co wyśnioną akcją terrorystyczną głównego bohatera/bohaterki?

Projekt
PUNKTY OBSERWACYJNE da widzom niepowtarzalną szansę uczestniczenia w specyficznym teatralnym eksperymencie. Różnorodne tradycje i metody teatralne użyte zostaną do przedstawienia linearnej fabuły. Naturalna konfrontacja różnorodnych stylistyk zbuduje dodatkowe sensy i możliwości odczytania opowieści. Widzowie będą mogli obserwować, jak formalne uwarunkowania przekładają się na narrację i manipulację treścią “kryminalnej” fabuły.


Dodatkową atrakcją jest wykorzystanie naturalnej scenografii, jaką stanowi kamienica Lubelska 30/32 oraz przestrzenie użytkowane przez obie grupy.

 

O naszych sąsiadach czytaj:
www.stsw.org

O Festiwalu re:wizje czytaj: http://www.rewizjewarszawa.pl

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x