Home / aktualności / Co-2-tygodnie-show – wersja wyjazdowa na Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych [25.04]

Co-2-tygodnie-show – wersja wyjazdowa na Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych [25.04]

"Co-2-tygodnie-show" Komuny Otwock to autorski projekt, który zespół realizuje w swej siedzibie od ponad roku. Choć w zamierzeniu jest to przede wszystkim forum dyskusyjne – otwarte, zagnieżdżone pomiędzy sztuką a publicystycznym komentarzem do rzeczywistości, to jego składnikami są zawsze akcje teatralne KO, połączone z wykładami lub prelekcjami zaproszonych gości. Do tej pory w ramach „co-2-tygodnie-show" zajmowano się m.in. rocznicą marca 68, fenomenem Sławomira Sierakowskiego i „Krytyki Politycznej", architekturą modernistyczną i elektrowniami atomowymi – wszystkie te akcje reagowały na bieżące tematy polityczno-społeczne.
Podczas sesji wyjazdowej, przygotowanej specjalnie dla Krakowskich Reminiscencji Teatralnych, spotkanie poświęcone zostanie zagadnieniu „Teatr jako dom kultury". Artyści KO chcą przyjrzeć się praktyce teatrów wzbogacających swoją ofertę sceniczną o działania okołotetralne: wystawy, wykłady, koncerty. Spotkanie rozpocznie się akcją KO "Teatr to dom kultury", po której odbędzie się multimedialna dyskusja. Zaproszenie do udziału przyjęli: Agnieszka Tuszyńska (TR Warszawa), Łukasz Chotkowski (Teatr Polski Bydgoszcz) i Dariusz Mikuła (Teatr Kana), którzy wraz moderatorem Tomaszem Platą będą zastanawiać się nad teorią, zapotrzebowaniem i praktyką teatrów jako "domów kultury".
Wieczór zwieńczy koncert muzycznej sekcji KO (Kosmos 1999) i Pink Bazooka (muzyka elektroniczna), po czym odbędzie się afterparty, za które odpowiedzialny będzie dj Szum (elektro-clash).

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x