Noc muzeów w Komunie Otwock: "Być i nie być" show, koncerty Polpo Motel, Kosmos 1999 [16.05]

Noc Muzeów w Komunie Otwock
16 maja, ul. Lubelska 30/32, godz. 20.00.

w programie:
"Być i nie być" show. Launch party nowej książki Tomasza Platy.
Koncerty: Polpo Motel i Kosmos 1999
+ alternatywna potańcówka: zagrają DJ Skoli & DJ naprawdęKtoś

____________________________________

na miejscu bar [powered by Cykloza www.cykloza.waw.pl ]
____________________________________

Książka "Być i nie być" to pierwsza w polskiej myśli teatralnej tak wyrazista próba uczynienia zasadniczego horyzontu rozważań z dekonstrukcji. Teatr – twierdzi Tomasz Plata – lokuje się między dwoma biegunami, między obecnością a nieobecnością. W rezultacie stanowi dowód na nieskuteczność roszczeń tzw. metafizyki obecności. Wśród omawianych przykładów: Jerzy Grotowski i The Wooster Group. „Być i nie być” to pierwsza książka w serii zainicjowanej przez warszawski Teatr Dramatyczny.

Polpo Motel
Pod nazwą Polpo Motel kryje się duet: Olga Mysłowska i Daniel Pigoński. Daniel gra na małych klawiszkach Casio, które rozstawia na deskach do prasowania, nosi w torbie po piekielnym mikserze, i które – jak twierdzi – zabiera dzieciom. Olga śpiewa i pisze teksty i chociaż jest klasycznie wykształconą śpiewaczką, na potrzeby Polpo Motelu używa zwykłego głosu. „Wprawdzie gramy eklektyczną elektronikę, ale jednak wszystko ma swoje granice.” – mówi. W ich piosenkach nic nie jest oczywiste, infantylność i beztroska współistnieją z groteską i melancholią. Jak można przeczytać na ich Myspace’ie: „Kardynał Richelieu spotyka New Kids on the Block”. Nic dodać, nic ująć.

Kosmos 1999
Muzyczny superprojekt Komuny Otwock.
Uliczny anty-jazz i mało subtelna elektronika to wyznaczniki naszego stylu. Dzięki technologi Super-Mobile gramy wszędzie i dla wszystkich. Muzyka ponad podziałami: przeciwko-piwko tarczy rakietowej, Kaczyńskim, Imperialistycznej Ameryce, Putinowi, skinhedom, zakazowi mariuhuany, brakowi ścieżek rowerowych, Powstaniu44, zamknięciu kina Iluzjon, jedzeniu zwierząt, religii w szkołach. Zjednoczeni w KOSMOSIE 1999!