Home / aktualności / Polityka radykalna: Seks radykalny? Czy to jeszcze możliwe? [20.06]

Polityka radykalna: Seks radykalny? Czy to jeszcze możliwe? [20.06]

Komuna Otwock zaprasza na czwarte, ostatnie spotkanie z cyklu "Polityka radykalna – laboratorium komunikacji społecznej".

Seks radykalny? Czy to jeszcze możliwe?
dyskusja + prezentacja prac Jacqueline Livingston
W dyskusji udział wezmą:

Anna Laszuk – dziennikarka, radio TOK FM;
Agnieszka Weseli – historyczka seksualności i działaczka queer;
Anna Wołosik – historyczka, trenerka, aktywistka społeczna, prezeska stowarzyszenia "W stronę dziewcząt";
dr Michał Herer – filozof, UW

Pomysł i prowadzenie: Ewa Majewska

20 czerwca, sobota, g. 18
Lubelska 30/32, wstęp wolny

W społeczeństwie mocno zdefiniowanym ortodoksyjnym  myśleniem religijnym samo słowo „seks” być może brzmi radykalnie. Obcowanie płciowe, prokreacja, poczęcie, tworzenie życia – to jest słownik, którym zwykły się posługiwać nasze elity polityczne, a nawet coraz częściej media. Z drugiej strony – kultura masowa w swoisty sposób kontynuująca specyficznie pojętą „rewolucję seksualną” obliguje nas do wyznawania określonej wersji hedonizmu – „używania” seksu tak, jak używa się gimnastyki, niemniej – w dość ściśle określony, znormalizowany sposób. Czy w seksie jest jeszcze coś oprócz świętości lub healthy sex life? Jak otrząsnąć się z ultrakonserwatywnej drzemki? Jak zarządzanie seksualnością determinuje nasze rozumienie tego tematu?  Czy myślimy o nim w kategoriach zakazu, zarządzania czy może dominacji męskiej? Jak wyjść poza heteronormatywność?  Te i inne pytania zadamy sobie podczas spotkania; obejrzymy również prace amerykańskiej artystki Jacqueline Livingston, której wystawa "Album  rodzinny. Przestrzenie intymności" została zaprezentowana w gdańskim Pałacu Opatów.

Jacqueline Livingston – fotografka amerykańska od lat 60.tych fotografująca swoją rodzinę i bliskich. W latach 70. niektóre jej prace, w tym – zdjęcia dzieci – uznano za pornografię. Choć żaden sąd nie wydał na nią wyroku skazującego, uznano ją za skandalistkę i zwolniono z
Cornell University. Jej fotografie, perspektywa, z jakiej ogląda bliskich, inspiracje Reichem, do którego krytyki faszyzmu nawiązuje, również będą punktem odniesienia dla naszej dyskusji.

 

 

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x