Home / archiwum Komuny Otwock / Kłącza Kultury. Weekend z samorządną, wolną i krytyczną kulturą

Kłącza Kultury. Weekend z samorządną, wolną i krytyczną kulturą

Laboratorium Indeksu73 + BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy oraz Komuna Otwock zapraszają na weekend (21 i 22 sierpnia 2009) z samorządną, wolną i krytyczną kulturą. Celem jest krytyczna refleksja nad obecnym stanem kultury i dążenie do wprowadzanie w życie nowych, bardziej demokratycznych, odważnych i innowacyjnych sposobów tworzenia i dystrybucji kultury.

Laboratorium Indeksu73 to cykl warsztatów odbywających się w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Ma on na celu wypracowanie i upowszechnienie nowych metod badawczych i edukacyjnych promujących wolność twórczą oraz wolną kulturę oraz nowoczesne metody uczestnictwa w kulturze. Cały cykl warszawski odbywa się pod roboczym tytułem „Sztuka i polityka”. Pierwsze Laboratorium będzie okazją do krytycznej analizy i warsztatowej, skupionej pracy nad takimi tematami, jak: kultura jako dobro publiczne, przejrzystość polityki kulturalnej, kwestie współzarządzania kulturą, poszukiwania „trzeciej drogi” na tym polu.
Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby zajmujące się kulturą i sztuką, dziennikarstwem, prawem, a także studentki i studentów, wykładowców i wykładowczynie oraz wszystkich tych, dla których twórczość, dystrybucja i odbiór kultury odgrywa znaczącą rolę.
BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy jest oddolną, samorządną i demokratyczną alternatywą wobec oficjalnie propagowanych sposobów rozmawiania o kulturze i społeczeństwie, oraz decydowania o ich dalszym kształcie. BarCamp WUW-u jest anty-konferencją, której program jest wypracowywany oddolnie i spontanicznie przez uczestników. Do udziału w (nie)kongresie zaproszeni są wszyscy zainteresowani dyskusją nad stanem obecnym i przyszłością wolnej i samorządnej kultury w demokratycznym społeczeństwie. BarCamp nie ma z góry ustalonego programu – jest on projektowany przez uczestników. Nie ma podziału na ekspertów i biernych słuchaczy. Każdy jest zaproszony do zaprezentowania krytycznych analizy status quo, przedstawienia już istniejących alternatyw, utopijnego myślenia o przyszłości, czy postulatów realnych zmian i reform!
dzień 1: Laboratorium Indeksu73 Warsztat 1.
Kultura jako dobro publiczne. Partycypacja, dostęp czy współzarządzanie?
Więcej informacji: www.indeks73.pl
Piątek 21 sierpnia, godzina 17.00
Prowadzenie: Ewa Majewska, współpraca: Kuba Szreder, Agnieszka Kaim, Lidka Makowska
Kontakt: Agnieszka Kaim ak…@indeks73.pl
Wszystkie zainteresowane udziałem w warsztacie osoby uprzejmie prosimy o kontakt z organizatorami, ilość miejsc ograniczona! Udział bezpłatny.
Dzień 2. BarCamp WUW-u.
Sieciowy (nie)kongres wolnej kultury
Sobota 22 Sierpnia, godzina 14.00 – 21.00
Więcej informacji: www.wuw2009.pl
Kontakt: Agnieszka Szreder (a…@funbec.eu )
Wstęp wolny i powszechny. Zachęcamy wszystkich do wygłaszania referatów.
Prosimy o ich wcześniejszą rejestrację na Wiki:
www.pl.barcamp-wuw.wikia.com, pod adresem mailowym organizatorów, albo na miejscu, w trakcie BarCampu.
Liczba referatów ograniczona jedynie czasem.
Laboratorium Indeksu73 + BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy 21 i 22 sierpnia 2009, KOMUNA OTWOCK Warszawa ul. Lubelska 30/32.

Zainicjowany przez: Wolny Uniwersytet Warszawy, Inicjatywa Indeks73, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Fundacja Bęc Zmiana, Komuna Otwock.
Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x