Home / aktualności / Festiwal warsztatów „Teatr w przestrzeni publicznej”

Festiwal warsztatów „Teatr w przestrzeni publicznej”

Międzynarodowy festiwal warsztatów teatralnych, 23-29 maja 2010, Warszawa

Program festiwalu składa się z dwóch nurtów:

1. Warsztaty

1. 1. Międzynarodowa grupa aktorów, tancerzy, animatorów kultury i performerów pracować będzie w kilku zespołach prowadzonych przez artystów specjalizujących się w realizacji projektów teatralnych w przestrzeni publicznej: Akademia Ruchu, Public Movement (Izrael), Poste Restante (Szwecja), Marta Ladjanszki (Węgry). Praca w zespołach będzie miała charakter projektowy, a jej zwieńczeniem stanie się otwarty pokaz projektów wszystkich grup warsztatowych ostatniego dnia festiwalu.

1. 2. Równolegle pracować będą dwa kolejne zespoły, poświęcone: interpretacji teatralnych projektów w przestrzeni publicznej, który poprowadzi dr Joanna Ostrowska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) oraz ich organizacji i finansowaniu, który poprowadzą Agata Etmanowicz i Agnieszka Wlazeł (Fundacja Impact, Festiwal Re-wizje).

2. Prezentacje

Linię działań praktycznych dopełni linia refleksji teoretycznej skoncentrowanej głównie na budowaniu kontekstu historycznego i kulturowego dla prezentowanego typu działalności teatralnej. Codziennie wieczorem, przez 6 dni, uczestnicy, prowadzący, ale także wszyscy inni zainteresowani będą się spotykać, aby poznać ważne zjawiska budujące kontekst dla podejmowanych w trakcie warsztatów działań. Z jednej strony każdy z prowadzących będzie miał możliwość opowiedzieć o swoich projektach i przedsięwzięciach. Z drugiej – o najważniejszych zjawiskach tego typu teatru w Polsce opowiedzą i pokażą ich dokumentacje m.in. prof. dr hab. Leszek Kolankiewicz, dr Agata Chałupnik, dr Mateusz Kanabrodzki, dr Dorota Sajewska, Łukasz Drewniak, Mirosław Pęczak oraz zaprezentują materiały dokumentalne ich dotyczące. Naszym celem jest ująć to zjawisko najszerzej jak się da, odrywając się od ustalonych podziałów na teatr alternatywny i instytucjonalny, repertuarowy i poszukujący itd.

Miejsce

Bazą dla wyjścia w teren, a także miejscem wieczornych prezentacji będzie artystyczna kamienica przy ul. Lubelskiej 30/32, a w szczególności sale: Komuny Warszawa, Sceny Lubelska, Studium Teatralnego.

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: theatreinpublicspace@gmail.com.

Festiwal realizowany jest w ramach międzynarodowego projektu DNA, współfinansowanego przez program UE „Kultura 2007-2013” (www.dna-project.eu).

więcej informacji na stronie http://theatreinpublicspace.squarespace.com

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x