Buduje się! Punkt Widokowy „Stand by Me”

Punkt Widokowy „Stand by Me” to najgłupsza rzecz, jaka może się przydarzyć w temacie: sztuka w przestrzeni publicznej. komuna//warszawa realizuje ekstrawagancki i absurdalny pomysł budowy platformy widokowej na pociągi przyjeżdżające i odjeżdżające z dworca Warszawa Wschodnia. Na taki pomysł można wpaść tylko w chwili absolutnego upojenia lub zachwytu nad otaczająca rzeczywistością. Punkt Widokowy nie ma przesłania i nie jest zaangażowany – wysyła za to pozytywne wibracje przejeżdżajacych obok pociągów.

Punkt widokowy to specjalna okazja dla fanów kolei żelaznej, ciekawej architektury i miejskich eksploatorów.

Dlatego warto w czasie letnich miesięcy odwiedzić to dziwne miejsce i pijąc kawę (pyszna!) z Deficyt.Baru pozdrawiać pasażerów podmiejskich kolejek i dalekobieżnych ekspresów.

Otwarciu i pierwszym działaniom wokół Punktu Widokowego towarzyszyć będą stosowne do jego „przesłania” (raczej nie-przesłania) atrakcje: koncert Kolejowej Orkiestry Dętej z Siedlec [sobota, 26.06.2010 g. 19.00] oraz „Music for/by Trains” – symfonia skomponowana na podstawie rozkładu jazdy PKP Warszawa Wschodnia przez muzyków grupy Kosmos 1999 [sobota, 10.07.2010, g. 12-15].

Zero napięcia + wakacyjny chillout + świetna architektoniczna zabawa w wykonaniu Office for Subversive Architecture = hit lata 2010!

Kuratorka: Kaja Pawełek

projekt powstaje dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu „Teatr jako przestrzeń publiczna”:

Partner:

patronat medialny:

polecają:

zaopatrzenie:

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x