Home / aktualności / Zestaw kulturalny dla dzieci

Zestaw kulturalny dla dzieci

Sierpniowy zestaw dla młodszych sąsiadów z Grochowa

Latem dzieci w mieście się nudzą. Dlatego komuna/warszawa (d. Komuna Otwock)proponuje na sierpień zestaw zajęć dla młodszych sąsiadów z kamienicy Lubelska 30/32 i grochowskich okolic.

– Do tej pory nieszczególnie interesowaliśmy się najmłodszymi sąsiadami, choć to oni są najbardziej spontaniczni i najodważniejsi : nie boją się do nas przychodzić ani zadawać nam pytań – mówią członkowie grupy. – Pokazujemy spektakle, organizujemy wykłady i koncerty, wernisaże – raczej dla dorosłych. Podczas majowego festiwalu poświęconego teatrowi w przestrzeni publicznej, który odbywał się w naszej kamienicy, zobaczyliśmy, jak wielki entuzjazm wzbudziły w kręcących się dzieciakach zajęcia szczudlarskie. Latem, kiedy sezon teatralny nieco przygasa, postanowiliśmy więc , we współpracy z Teatrem Studio, zorganizować coś dla najmłodszych sąsiadów.

Udało się namówić różne niezwykłe osoby, aby przygotowały ciekawe zajęcia dla dzieci.

Dzieci pod okiem Oli Kot, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych zaprojektują i wydrukują techniką sitodruku własne plakaty.

Donald McLeish, artysta folkowy z Glasgow, na zajęciach muzycznych ma uczyć podstaw języka angielskiego angielskiego. Swój udział w lekcjach zapowiedziały Urszula Dudziak i Mika Urbaniak.

Starsze dzieci mogą zainteresować się capoierą. Jej nauka trwa w kamienicy przez cały rok, teraz odbędzie się specjalna letnia edycja dla ,młodszych. Ponadto: kręcenie filmu o okolicy z Damianem Kocurem, zajęcia teatralne prowadzone przez Jolantę Denejko; warsztaty taneczne Anny Olejnik i Nataszy Oknińskiej.

Sierpniowy zestaw zajęć ma zakończyć się weekendowym pokazem prac wszystkich uczestników na początku września.

Wstęp na wszystkie zajęcia bezpłatny.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w kamienicy na ul. Lubelskiej 30/32, Warszawa, Praga-Południe.

Zgłoszenia przyjmuje Alex Nowacki, tel. 600 031 999, alex.nowacki@gmail.com


projekt realizowany przez


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x