Home / aktualności / Przewijanie kości. Przygotowanie

Przewijanie kości. Przygotowanie

PRZEWIJANIE KOŚCI

PRZYGOTOWANIE

26.09.2010 [nd], godz. 12-20, Lubelska 30/32

Nazywam się Łukasz Chotkowski. W dniu 26 września 2010 r. w komunie//warszawa przy ulicy Lubelskiej 30/32 od godziny 12.00 do 20.00 odbędzie się zbiórka rzeczy po zmarłych bliskich osobach. Chciałbym, by każdy z Państwa przyniósł przedmiot należący do zmarłej bliskiej osoby i nagrał na dyktafon (który będzie dostępny na miejscu) krótką wypowiedź, do kogo należał ten przedmiot i dlaczego go Państwo przynoszą. Zebrane przedmioty naszych zmarłych i nasze wypowiedzi będą budowały przestrzeń akcji PRZEWIJANIE KOŚCI.

PRZEWIJANIE KOŚCI. W 1995 Marina Abramović przez trzy godziny czyściła kości kościotrupa. Z performance’u powstała instalacja wideo Clearing the Mirror. Nawiązując do akcji Abramović, Dominika Biernat i Łukasz Chotkowski poproszą grupę ludzi, by obmyli kości. Osoby biorące udział w akcji zostaną też poproszone, by powiedziały do kamery, czyje kości obmywają i dlaczego. Zarejestrowane wypowiedzi będą odtwarzane podczas kilkugodzinnego wspólnego obmywania kości. Realizacja projektu PRZEWIJANIE KOŚCI przewidziana jest na wiosnę 2011 roku.

wstęp wolny


PERFORM to zainicjowane przez komunę/warszawa spotkanie najciekawszych rodzimych twórców pracujących na granicach teatru wizualnego, tańca współczesnego, performance art, działań prospołecznych realizowanych w polu sztuki. Program realizowany jest w czterech cyklach: „Biografie i autobiografie”, „Remiksy”, „Akcje afirmatywne”, „Wolność w Warszawie: wykłady”.

więcej o projekcie PERFORM.

filmowa relacja z otwarcia

Cykl PERFORM to współprodukcja Komuny/Warszawa i Teatru Studio w Warszawie.

Partnerem projektu jest także Teatr Polski z Bydgoszczy.

Kurator projektu:

Tomasz Plata tel. 886357564

Komuna/Warszawa tel. 501283421

współprodukcja:

projekt powstaje dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu „Teatr jako przestrzeń publiczna”:

patroni:

zaopatrzenie:

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x