Fliciński/Dąbrowski: wernisaż po podróży

Przygotowany w ramach projektu PERFORM baner Jarosława Flicińskiego po podróży, w trakcie zwiedził sporą część warszawskiej Pragi, wraca do siedziby komuny//warszawa.

Zwykle Fliciński ingeruje swoim malarstwem w zastaną tkankę architektoniczną, dopisując zarazem kolejny rozdział w historii gatunku site specific. Jego nowy projekt stał się subtelnym odwróceniem perspektywy. W ramach programu PERFORM artysta zaprojektował specjalny baner, który nie był przypisany do jednego miejsca: w ostatnich miesiącach pojawił się w różnych przestrzeniach publicznych Pragi – czasem z zaskoczenia, bez uprzednich zapowiedzi, na chwilę, na zasadach partyzanckich. Była to próba sprawdzenia, w jaki sposób abstrakcyjny znak może odmieniać sferę wspólną – zaznaczyć w niej obecność twórcy, wpłynąć na społeczne status quo.

Cały projekt subtelnie nawiązywał do głośnej akcji Daniela Burena z maja 1968 roku – znany konceptualista naklejał wówczas na ulicach zrewoltowanego Paryża plakaty przedstawiające abstrakcyjny układ dwukolorowych pasów.

Podczas finałowego pokazu publiczność zobaczy również zdjęcia Kuby Dąbrowskiego – dokumentację z kolejnych miejsc pobytu baneru.

komuna//warszawa
sobota, 18 grudnia, godz. 20,
Warszawa, ul. Lubelska

/////////////////////////////////////////////

wernisaż odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu „Teatr jako przestrzeń publiczna”:

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x