„Znak. Terytorium” w Saturatorze

11.12.2010 (sobota), Saturator, ul. 11 listopada 22

Jarosław Fliciński jest jednym z najwybitniejszych polskich malarzy abstrakcyjnych. Zwykle ingeruje swoim malarstwem w zastaną tkankę architektoniczną, dopisując zarazem kolejny rozdział w historii gatunku site specific. Jego nowy projekt to subtelne odwrócenie perspektywy. W ramach programu PERFORM artysta zaprojektował specjalny baner, który nie będzie przypisany do jednego miejsca: w najbliższych miesiącach pojawi się w różnych przestrzeniach publicznych stolicy – często z zaskoczenia, bez uprzednich zapowiedzi, na chwilę, na zasadach partyzanckich. Będzie to próba sprawdzenia, w jaki sposób abstrakcyjny znak może odmieniać sferę wspólną – zaznaczać w niej obecność twórcy, wpływać na społeczne status quo.

Tym razem baner Flicińskiego zawisł w modnym warszawskim klubie Saturator, tuż za stanowiskiem DJ-a.

Kolejne etapy podróży dokumentuje na zdjęciach Kuba Dąbrowski.

akcja zdrealizowana w ramach projektu Perform


PERFORM to zainicjowane przez komunę/warszawa spotkanie najciekawszych rodzimych twórców pracujących na granicach teatru wizualnego, tańca współczesnego, performance art, działań prospołecznych realizowanych w polu sztuki. Program realizowany jest w czterech cyklach: „Biografie i autobiografie”, „Remiksy”, „Akcje afirmatywne”, „Wolność w Warszawie: wykłady”. więcej o projekcie PERFORM. filmowa relacja z otwarcia Cykl PERFORM to współprodukcja Komuny/Warszawa i Teatru Studio w Warszawie. Partnerem projektu jest także Teatr Polski z Bydgoszczy. Kurator projektu: Tomasz Plata tel. 886357564

Komuna/Warszawa tel. 501283421

partner:

projekt powstaje dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu „Teatr jako przestrzeń publiczna”:

patroni:


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x