Home / aktualności / Domówka na Lubelskiej: Muzeum Społeczne

Domówka na Lubelskiej: Muzeum Społeczne

„Muzeum społeczne” na Kamionku

Od  25 września do 1 października Krzysztof Żwirblis  wraz z zespołem i przy udziale eksperymentalnego teatru komuna// warszawa, przeprowadzi na ulicach Skaryszewskiej i Lubelskiej kolejną akcję z cyklu „Muzeum społeczne”. Pierwsze tego typu działanie miało miejsce w grudniu 2010 r. na Mariensztacie, a następne w czerwcu tego roku podczas festiwalu sztuki w przestrzeni publicznej „Open City” w Lublinie. Jeszcze w październiku akcja o podobnej strukturze zostanie zrealizowana we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury na Muranowie.

Działanie polega na stworzeniu krótkiego filmu oraz chwilowej ekspozycji na temat ulic oraz ich mieszkańców. Autor oczekuje, że bardziej aktywni mieszkańcy, a za ich przykładem także inni, zechcą opowiedzieć nam historie związane z własnymi przedmiotami-pamiątkami czy konkretnymi miejscami znajdującymi się w najbliższej okolicy, a także zapoznać nas z własną twórczością, jeśli taką uprawiają. Udział wezmą także mające tutaj swe siedziby grupy artystyczne, których działalność nosi cechy aktywności społecznej, oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 89.

Na dużym trawniku, który znajduje się przy początku Skaryszewskiej, przez kilka dni będzie prowadzony warsztat plastyczny dla dzieci i młodzieży. Ostatni wieczór zacznie się od projekcji filmu, a po przejściu przez ulicę z jej znaczącymi miejscami, na podwórzu domu przy ul. Lubelskiej 30/32 zostanie otwarta wystawa połączona ze spotkaniem z mieszkańcami.

Finał 1 października (sobota): godz. 19, trawnik naprzeciwko domu Skaryszewska 8 – projekcja filmu; później otwarcie wystawy na podwórzu przy ul. Lubelskiej 30/32

Zdjęcia do filmu i warsztat od 25 września.

Finał „Muzeum społecznego” podczas festiwalu „Open City” w Lublinie czerwiec 2011 r., fot. Jolanta Sikorska

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x