Akcja „Muzeum Społeczne” na Kamionku już trwa

Zapraszamy na finał akcji „Muzeum społeczne” podczas „Domówki” komuny// warszawa

Projekt: Krzysztof Żwirblis; współpraca: Anna Ciabach, Stefan Hanćkowiak, Jolanta Sikorska

start: 1 października (sobota), godz. 19, skwer naprzeciwko domu przy ul. Skaryszewskiej 8

Wieczór zacznie się od projekcji filmu, a po przejściu przez ulicę z jej znaczącymi miejscami (m.in. izba pamięci Zespołu Szkół Specjalnych nr 89, mieszkanie prywatne, pracownia) na podwórzu domu przy ul. Lubelskiej 30/32 nastąpi otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem z mieszkańcami.

Akcja polegała na stworzeniu krótkiego filmu oraz chwilowej ekspozycji na temat ulic oraz ich mieszkańców. Bardziej aktywni mieszkańcy opowiedzieli historie związane z własnymi przedmiotami-pamiątkami czy konkretnymi miejscami. Wypożyczyli także eksponaty na wystawę (obrazy, zdjęcia, fragmenty kolekcji). Swoją reprezentację na niej będą miały także grupy artystyczne z najbliższej okolicy, których działalność nosi cechy aktywności społecznej. Prace oraz warsztat plastyczny dla dzieci były prowadzone od 25 września na ulicach Skaryszewskiej i Lubelskiej.

Pierwsze „Muzeum społeczne” miało miejsce w grudniu 2010 r. na Mariensztacie, a następne w czerwcu tego roku, podczas festiwalu sztuki w przestrzeni publicznej „Open City” w Lublinie. Jeszcze w październiku akcja o podobnej strukturze zostanie zrealizowana na Muranowie we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury.

więcej o „Muzeum Społecznym”

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x