Home / aktualności / Wyniki konkursu na re// miks taneczny

Wyniki konkursu na re// miks taneczny

Warszawa, 31 stycznia 2012

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI OPINIUJĄCEJ PROJRKETY ZGŁOSZONE DO KONKURSU RE//MIX 2012 WSPÓŁORGANIZOWANEGO PRZEZ KOMUNĘ// WARSZAWA I INSTYTUT MUZYKI I TAŃCA

16 stycznia 2012 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji opiniującej projekty konkursowe.

Skład komisji:
Izabela Szymańska – ekspert niezależny
Sandra Wilk – ekspert niezależny
Magda Grudzińska – komuna// warszawa
Grzegorz Laszuk – komuna// warszawa
Marta Michalak – Instytut Muzyki i Tańca
Joanna Szymajda – Instytut Muzyki i Tańca (członek komisji bez prawa głosu)

Wykaz projektów złożonych do konkursu (alfabetycznie wg nazwiska autora projektu):
1. Daniel AlmgrenRecén, Lea Martini: Fabritio Caroso Il Ballarino
2. Alex Baczynski-Jenkins: Oskar Schelmmer, balet triadyczny
3. Tomasz Bazan: Tadeusz Kantor Umarła klasa, Wielopole, Wielopole, Niech sczezną artyści
4. Aleksandra Dziurosz: William Forsythe Hypothetical Stream
5. Małgorzata Haduch: David Zambrano Soul Project
6. Miho Iwata: Daisuke Yoshimoto (twórczość)
7. Justyna Jasłowska: Ann Van der Broek Cotelette
8. Paulina Jóxwicka, Mikołaj Karczewski, Katarzyna Kostrzewa: SidiLarbiCherkaoui (twórczość)
9. Marta Kosieradzka: Reinhild Hoffmann Solo mit sofa
10. Karolina Kroczak: Sasha Waltz Alle der Kosmonauten
11. Aurora Lubos, Honorata Martin: Marina Abramović (twórczość)
12. Mala Duet: Rudolf Laban (teorie)
13. Mala Duet: Rudolf Laban Green Clowns
14. Małgorzata Matuszewska: Carlos Saura Flamenco, Iberia i Flamenco flamenco
15. Ramona Nagabczyńska: Trisha Brown Accumulation i Accumulation with Talking Plus Water Motor
16. Zbigniew Olkiewicz, Dariusz Błaszczyk: Robert Wilson Dialog i inne spektakle
17. Małgorzata Pianowska: Steve Paxton Magnesium, Chute
18. Renata Piotrowska: MathildeMonnier Tempo 76
19. Magdalena Przybysz, Anna Ciupryk: DeborahHay No Time to Fly
20. Magdalena Ptasznik: La Ribot Panoramix
21. Katarzyna Sitarz: Trisha Brown Man Walking Down the Side of a Building, Floor of the Forest, Set and Reset
22. Izabela Szostak: Merce Cunningham Deli commedia, Changing steps, Beach birds for camera, A Lifetime of Dance, Rainforest
23. Anna Trzewiczek: Judson Dance Theater Dance Concerto no1
24. Rafał Urbacki: Bill T. Jones Still/Here
25. Iwona Wojnicka: Rudolf Laban Orchidea, Tańczący mężczyzna
26. Elwira Piorun: Pina Bausch Café Mueller
27. Maria Zimpel: Trisha Brown Accumulation
28. Marta Ziółek, Florentina Holzinger: Mary Wigman Hexentanz

Zgłoszone projekty odznaczały się w większości bardzo wysokim poziomem merytorycznym, reprezentowały także różnorodne, niekiedy bardzo ciekawe podejścia metodologiczne do samego zagadnienia remiksowania dzieła choreograficznego, w związku z czym komisja stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Po długiej dyskusji w drodze głosowania wyłoniła dwa projekty przeznaczone do realizacji: projekt Pani Ramony Nagabczyńskiej i Pana Alexa Baczynskiego-Jenkinsa.

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x