„Sierakowski” – pokaz specjalny z angielskimi napisami/with English subtitles

poniedziałek, 9 lipca, godz. 19.30

ul. Lubelska 30/32

Warszawa

bilety 15 zł/10 zł ulgowe

[zobacz, jak dojechać]

rezerwacje przyjmowane są pod  adresem:rezerwacja@komuna.warszawa.pl

//

Na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza komuna// warszawa jedzie z „Sierakowskim” na Fringe Festival do Edynburga (15-26 sierpnia). W związku z

tym odwiedzi nas grupa brytyjskich dziennikarzy, dla których organizujemy pokaz specjalny spektaklu, otwarty również dla wszystkich innych zainteresowanych – zapraszamy!

//

recenzje „Sierakowskiego”
–> Przekrój: „Bohater naszych czasów” 
–>  Gazeta Wyborcz„W Sierakowskiego cios z flanki”

wywiad  –> Dwutygodnik „Igraszki u bram”

–> wideo ze spektaklu

//

więcej o komunie// warszawa: www.komuna.warszawa.pl

//

Do tej pory komuna// warszawa opowiadała historię i to, jak się z nią mierzyli ludzie w przeszłości (Walter Gropius, Calel Perechodnik, Richard Buckminster Fuller, Baader-Meinhof).

Mogliśmy komentować działania i wybory, znając kontekst i ostateczne wyniki zaniedbań lub wysiłków naszych bohaterów.

Teraz stawiamy się w pozycji wyjątkowego obserwatora. Opowiadamy historię realnej osoby – a właściwie opowiadamy przyszłą historię realnej osoby…

To ekscytujące – na naszych oczach będzie się rozgrywał dramat pomyłek i zwycięstw Sławomira Sierakowskiego (naszym zdaniem jednej z najważniejszych postaci polskiej polityki teraz i jeszcze ważniejszej postaci polskiej polityki w przyszłości) – k// w będzie snuć możliwe scenariusze jego życia, a realne życie będzie potwierdzało trafność naszych wyobrażeń.

Pozwalamy sobie na prostackie żarty i dobre rady cyników – ale wszystko w dobrej wierze, z poczucia sympatii i pełni ufności w lewicę przyszłości.

k// w mapuje napięcia, linie i punkty kluczowe osobistego i publicznego, przyszłego życia Sierakowskiego i jego oddziaływania na społeczne energie, podskórne falowanie historii państwa i świata w momencie globalnego przesilenia.

I jest jeszcze jeden powód tej opowieści – opowieść sama w sobie – jako potrzeba słuchania, patrzenia, widzenia, uczestniczenia…

//

//
Sławomir Sierakowski (ur. 1979) – polski publicysta, socjolog, krytyk literacki i teatralny, wydawca, okazjonalnie dramaturg. Założyciel i redaktor naczelny pisma „Krytyka Polityczna” oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Jest prezesem Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Skupił wokół „Krytyki Politycznej” szerokie środowisko studentów, doktorantów, publicystów, krytyków literackich i teatralnych, artystów i działaczy społecznych.

//

spektakle odbędą się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu „Teatr jako przestrzeń publiczna”:

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x