Home / aktualności / „Sierakowski” jedzie do Edynburga

„Sierakowski” jedzie do Edynburga

Promocja lewactwa (jak twierdzi Gazeta Polska) czy w Sierakowskiego cios z flanki (zdaniem Gazety Wyborczej)? A może jednak całkiem inna historia o tym, jak mógłby wyglądać świat? Ciekawe co o „Sierakowskim” powie publiczność festiwalu Fringe w Edynburgu, w którym komuna// warszawa już wkrótce weźmie udział.

http://www.edfringe.com/whats-on/theatre/future-tales-sierakowski

Spektakl będzie pokazywany – pod tytułem „Future Tales (Sierakowski)” – od 15 do 26 sierpnia, codziennie o 20.45, w Summerhall, dawnym budynku weterynarii, który jest jednym z najciekawszych centrów festiwalowych. Oprócz nas w tym niezwykłym miejscu będzie też można zobaczyć m.in. Wojtka Ziemilskiego, Teatr ZAR, Pieśń Kozła, Usta Usta Republika, neTTheatre (i co ciekawe, spektakl Pawła Passiniego „Kukła. Księga blasku”, który będzie miał w Edynburgu premierę, swoje początki ma w remiksie Tadeusza Kantora, wyprodukowanym przez komunę// warszawa w ramach poprzedniego sezonu cyklu re// mix).

Wszystko to – i dużo, dużo więcej – będzie się dziać w ramach Listen / Touch / See – Polska Arts in Edinburgh 2012, specjalnego programu prezentacji polskiej kultury, organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

//

więcej o spektaklu „Sierakowski” http://komuna.warszawa.pl/2000/01/03/sierakowski-2011/

//

Więcej informacji na temat prezentacji polskiej kultury na tegorocznych festiwalach w Edynburgu:

http://www.culture.pl/kalendarz-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/L6vx/content/polska-kultura-w-edynburgu

Pełen program Polska Arts:

http://www.culture.pl/edinburgh

//

 

 

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x