Home / aktualności / Pokazy RE//MIXów

Pokazy RE//MIXów

Zapraszamy na kwietniowe pokazy spektakli z cyklu RE//MIX.

14 kwietnia 2013, godz. 18:00 AUTOBUS RE//MIX , Teatr Strefa Ciszy, Poznań. 

„Z opowiadaniem o najnowszej premierze Teatru Strefa Ciszy jest trochę tak, jak ze znaną grą „Tabu” – żeby nie zepsuć widzom zabawy, w recenzji nie powinno paść słowo-klucz. Istotą spektaklu Autobus re//mix jest bowiem feedback, reakcja widzów. A ta będzie najnaturalniejsza, kiedy to, co dzieje się na scenie, pozostanie niespodzianką. Dawno nie powstał spektakl, w którym publiczność byłaby tak ważna, i o którego powodzeniu decydowałaby atmosfera chwili.”

Agnieszka Misiewicz – TEATRALIA.

autobus

 

22 kwietnia 2013, Weronika Szczawińska „RE//MIX Zamkow – 2 albo 3 rzeczy, które o niej wiem”, Teatr Powszechny w Łodzi (cykl Niepoważne media)

„(…) remiks Weroniki Szczawińskiej pokazuje nie tylko proces prób rekonstrukcji postaci Zamkow – przede wszystkim odsłania potrzebę budowania mitów, wizerunków idoli oraz sposoby funkcjonowania indywidualnej i zbiorowej pamięci. Aktorzy (świetni Natasza Aleksandrowitch i Piotr Wawer jr) przywołują i obnażają na scenie procesy zapamiętywania i zapominania, mechanizmy tworzenia fikcyjnych historii wokół bohaterów, dopisywania im cech, które bardzo chcielibyśmy w nich zobaczyć.”

Marta Keil, Dwutygodnik.com

zamkow

fot. Bartek Warzecha

Więcej informacji: http://powszechny.pl/pl/teatr/spektakle/niepowazne-media

23 kwietnia, godz. 20.00 – Mikołaj Mikołajczyk RE//MIX Projekt: Tomaszewski, Teatr Druga Strefa (w ramach Dni Teatru na Mokotowie)

„Mikołaj Mikołajczyk uważa Henryka Tomaszewskiego za mistrza, który pokazał mu pracę na scenie, pracę z ciałem. W swój spektakl tancerz włączył wideowykład Joanny Klass z Instytutu Adama Mickiewicza. Może nawet nie jest to do końca wykład, co raczej prowadzony nastrojami całego remixu zbiór wspomnień i wrażeń. To samo pozostawił po sobie w Mikołajczyku Tomaszewski. Jego osoba przywoływana jest na dwóch płaszczyznach. Pierwsza jest słowna – gdy artysta opowiada o swoim pierwszym zetknięciu z mistrzem. Prosta historia syntetyzuje doświadczenie Mikołajczyka, wzbudza w nim nostalgię, wzruszenie, ale też radość. Równie emocjonalnie wyraża się postać twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy w ciele tancerza. To, co otrzymał – trening ciała, czystą ekspresję pantomimy – wszystko to zaistniało w komunie/warszawa jako emanacja cielesności. Proste dynamiczne ruchy, piruety, niezapamiętałe skoki uwypuklały fizyczność i potencjał wyrazu ciała. W ten sposób dziedzictwo Tomaszewskiego połączone zostało z wrażliwością Mikołajczyka – od czasu jego kontuzji i skupienia na pracy solowej jest to wrażliwość bardzo intymna, silnie czerpiąca z prywatności i osobistych odczuć.”

Magdalena Zielińska, Kultura Liberalna

mikołajczyk

 

25 kwietnia, godz. 18.00 – Weronika Pelczyńska RE//MIX Yvonne, Yvonne, CSW, w ramach Laboratorium Przyszłości RAZEM/OSOBNO)

Weronika Pelczyńska w projekcie „Yvonne Yvonne” postanowiła przypomnieć najważniejsze hasła ze słownika twórczości Yvonne Rainer, amerykańskiej tancerki i choreografki, jednej z legend tańca współczesnego, współzałożycielki Judson Church Theatre.

wer

fot. Marta Ankiersztejn

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x