Home / aktualności / Międzynarodowy Dzień Przyjemności w Międzynarodowy Dzień Teatru w Komunie// Warszawa!

Międzynarodowy Dzień Przyjemności w Międzynarodowy Dzień Teatru w Komunie// Warszawa!

Zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru pod hasłem „Międzynarodowy Dzień Przyjemności” w dniu 27 marca o godz. 19:00 w Komunie// Warszawa. Jest to część projektu Outside The Box, w ramach którego Komuna//Warszawa w dniach 24 marca – 5 kwietnia gości grupę artystów związanych z teatrem Zeitraumexit z Mannheim.

otb_folder_plakat_vrz09-6-male-inne

Artyści o projekcie:

Spędzimy w Warszawie sporo czasu. Skupimy się nie na przygotowaniu imponującego technicznie widowiska, ale na metodach osiągnięcia dobrego samopoczucia i dzielenia się nim z innymi ludźmi.

Chcemy też zastanowić się nad związkiem między dobrym samopoczuciem, rozrywką i sztuką oraz zadać pytania o teatr w szerokim rozumieniu:

Gdzie mamy do czynienia z teatrem?

Kto jest w niego zaangażowany?

Kto występuje dla kogo? / Kto potrzebuje dramaturgii?

Kto gra?

(…)

Czy przesadny dobrobyt może doprowadzić do kryzysu? A kryzys – do apatii? Jeśli zamieszkamy wystarczająco blisko basenów, możliwe, że każdego dnia będziemy opuszczać hotel coraz później, mając na sobie tylko płaszcze kąpielowe. Możliwe, że w ogóle przejdzie nam ochota na robienie teatru. 

Na te i inne pytania w przyjemnej atmosferze będziemy próbowali sobie odpowiedzieć już w najbliższy czwartek. Będzie to również okazja do podsumowania wyjazdu do Amsterdamu importowanej grupy widzów na spektakl Polish Artists Do It Cheaper!, który odbył się 8 marca 2014 r w teatrze Het Veem. W spotkaniu weźmie udział m.in. Roman Pawłowski, dziennikarz i krytyk teatralny oraz Grzegorz Laszuk, reżyser i członek Komuny// Warszawa.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Outside The Box to roczny program badawczy, którego celem jest zdefiniowanie relacji między przestrzenią artystyczną a jej otoczeniem. W projekcie bierze udział sześć teatrów  z Europy, poza Komuną// Warszawa są to: Forum Freies Theater (Dusseldorf), Grand Theatre Groningen, Het Veem Theater (Amsterdam), Kanuti Gildi SAAL (Tallin), Zeitraumexit (Mannheim).

Więcej o projekcie:

www.otb-research.com

Projekt finansowany jest przez Niemiecką Federalną Fundację Kultury

ksb_SW

oraz

BWS13_Logo_CMYK_mClaim

BW100_GR_SW_MWK_WEISS-2

Stadt Mannheim Kulturamt

Wydarzenie powstało w ramach ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru

DT Logo podstawowe 800

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x