Home / aktualności / Premiera książki „RE//MIX” i pokaz spektaklu „Paradise Now? RE//MIX Living Theatre” Komuny// Warszawa

Premiera książki „RE//MIX” i pokaz spektaklu „Paradise Now? RE//MIX Living Theatre” Komuny// Warszawa

rmx-1600x1050

27 kwietnia o godz. 16. 30 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Komuna// Warszawa i Krytyka Polityczna  zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki „RE//MIX” oraz na specjalny pokaz spektaklu Komuny// Warszawa „Paradise Now? RE//MIX Living Theatre”.

W spotkaniu, które poprowadzi Roman Pawłowski, wezmą udział twórcy remiksów – Weronika Szczawińska i Wojtek Ziemilski oraz redaktorzy książki – Tomasz Plata i Dorota Sajewska. Tuż po zakończeniu rozmowy rozpocznie się spektakl „Paradise Now? RE//MIX Living Theatre” w reżyserii Komuny// Warszawa, nawiązujący do jednego z najważniejszych spektakli teatru politycznego, „Paradise Now!” grupy The Living Theatre.

Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia 2014 o godzinie 16.30 w Instytucie Teatralnym (ul. Jazdów 1, Warszawa).

wstęp wolny

……………

Książka „RE//MIX” podsumowuje projekt prowadzony w latach 2010–2014  przez Komunę//Warszawa: cztery sezony, kilkadziesiąt premier zrealizowanych przez najciekawszych twórców różnych gatunków sztuk performatywnych, od reżyserów teatralnych, przez tancerzy, aż po kompozytorów i muzyków. Książka zredagowana przez Dorotę Sajewską oraz Tomasza Platę – pomysłodawcę cyklu – przynosi dokumentację całego projektu, zestaw głośnych esejów dotyczących problemu archiwizowania performans, a także teksty klasyków performance art. Wśród autorów znaleźli się m.in. Yvonne Rainer, Carolee Schneemann, Paweł Demirski, Wojtek Ziemilski, Rebecca Schneider, Philip Auslander, Amelia Jones, Mary Richards, Carrie Lambert. Książka została wydana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Komunę// Warszawa i Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

W spektaklu „Paradise Now? RE//MIX Living Theatre” Komuna// Warszawa sprawdza, co się zmieniło w teatrze i w polityce od czasu premiery spektaklu „Paradise Now!”  The Living Theatre w 1968 roku. Założony w końcu lat 40. przez aktorkę Judith Malinę oraz poetę, malarza i performera, Juliana Becka The Living Theatre słynął z bezkompromisowości, awangardowej estetyki, eksponowania cielesności oraz pracy kolektywnej. Jego spektakle były radykalne, niosły anarchistyczne i pacyfistyczne przesłanie. The Living Theatre znacząco wpłynął na awangardowy ruch teatralny. W latach 60. nadrzędnym celem zespołu stało się przekształcenie społeczeństwa z rywalizującej, hierarchicznej struktury w zwartą, współpracującą grupę ludzi. Spektakle miały być impulsem do nadchodzącej przemiany społecznej.

więcej:
www.instytut-teatralny.pl

it_logo_mini
www.krytykapolityczna.pl

LOGO_KP

—————————————————————————————————————–

Po spotkaniu w Instytucie Teatralnym organizatorzy zapraszają do TR Warszawa na „BIO/FORMY” – wykład performatywny/koncert poświęcony tracącemu słuch Ludwigowi van Beethovenowi w wykonaniu Marcina Maseckiego.

„BIO/FORMY”
autorzy i wykonawcy: Marcin Masecki, Michał Kupicz
kurator: Michał Libera, Instytut Sztuk Performatywnych

27 kwietnia 2014 roku, godz.: 19:00
TR Warszawa,
 ul. Marszałkowska 8 (sala warsztatowa)

bilety: normalny 30 zł / ulgowy 20 zł
szczegóły: www.trwarszawa.pl

—————————————————————————————————————–

Partnerem projektów jest Instytut Sztuk Performatywnych

iszplogo

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x