Bohaterowie przyszłości. I Ty zostań Bohaterem!

Ogłoszenie Bohaterowie Przyszłości

Komuna//Warszawa w ramach cyklu „Przyszłość Europy” ogłasza nabór do projektu teatralnego w reżyserii szwedzkiego artysty Markusa Öhrna pt. „Bohaterowie przyszłości”. Warsztaty na temat tożsamości młodego Europejczyka posłużą za punkt wyjścia do spektaklu, którego premiera zaplanowana jest na 27 września 2014.

W ramach pracy warsztatowej chcemy dowiedzieć się, jak młodzi mieszkańcy Warszawy widzą przyszłość Europy i swoje role w ramach tej przyszłości. Temat ten jest szczególnie istotny w kraju wyciągającym pierwsze poważne wnioski w 25 lat po transformacji ustrojowej. Skupimy się na takich zagadnieniach jak zróżnicowanie statusów społecznych, kwestia tolerancji i praktyczny wymiar teorii gender.

Do projektu zapraszamy osoby pomiędzy 18. a 20. rokiem życia.  Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności aktorskich, liczą się chęci i zaangażowanie!

Wszystkich zainteresowanych spełniających powyższe kryteria prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres iza.zerek@komuna.warszawa.pl do dnia 8 czerwca 2014. Osoby, które zgłoszą chęć udziału w projekcie, zostaną zaproszone na casting w dniach 11–15 czerwca 2014. Zakładamy, że w projekcie weźmie udział 10 osób, ale ostateczna decyzja o ich liczbie zostanie podjęta po naborze.

Przygotowania do spektaklu z artystą odbędą się w wakacje w dniach 24 lipca – 24 sierpnia 2014 w siedzibie Komuny// Warszawa przy ul. Lubelskiej 30/32. Zajęcia będą trwały ok. 3 godzin dziennie od poniedziałku do piątku i będą  odbywały się zarówno indywidualnie, jak i grupowo (dokładny harmonogram zostanie ustalony po przeprowadzeniu castingu).

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 27 września 2014 i jest częścią cyklu „Przyszłość Europy”, realizowanego przez Komunę// Warszawa w 2014 roku.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

O artyście:

Markus Öhrn (ur. 1972) jest szwedzkim artystą wizualnym i reżyserem teatralnym, absolwentem studiów magisterskich w zakresie sztuk pięknych w Konstfack w Sztokholmie (2008). Początkowo zajmował się głównie instalacjami wideo. Jego prace wystawiano w Szwecji i za granicą, np. wideo „Magic Bullet” w 2011 r. pokazywano w sztokholmskim Museum of Modern Art, w 2012 r. w Volksbühne w Berlinie, a w 2013 roku w Brukseli w ramach prestiżowego Kunstenfestivaldesarts. „Conte d’Amour” (2010), choć było jego pierwszą realizacją teatralną, od razu trafiło na najważniejsze europejskie festiwale, m.in. Festival d’Avignon czy Wiener Festwochen. Później stworzył spektakl „We love Africa and Africa loves us” (2012), którego premiera odbyła się podczas pierwszej edycji berlińskiego festiwalu Foreign Affairs oraz „Étant donnés” zrealizowany na podstawie tekstu Jana Fabre’a. Mieszka i pracuje w Niskanpää, małej wsi na północy Szwecji, oraz w Berlinie. Obecnie pracuje nad kolejnym autorskim spektaklem „Bis zum Tod”, którego premiera odbędzie się w czerwcu 2014 roku w ramach festiwalu Theater der Welt w Mannheim, a następnie w Volksbühne w Berlinie (wrzesień 2014) i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (październik 2014). W Polsce dotychczas prezentował swoje spektakle dwukrotnie – w ramach Krakowskich Reminiscencji Teatralnych oraz programu „# nie jesteś mi obojętny” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Na wrzesień 2014 roku planowana jest premiera jego spektaklu przygotowywanego w Komunie// Warszawa – proponowane warsztaty z założenia mają być wstępem do tej realizacji. W ramach projektu reżyser jest głównym prowadzącym warsztaty oraz ich opiekunem artystycznym.

Kontakt: Izabela Żerek, email: iza.zerek@komuna.warszawa.pl

Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy  oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

szyld_herb_syr_pol
ministerstwo_k