Home / aktualności / „UPADEK PRZYSZŁOŚCI”

„UPADEK PRZYSZŁOŚCI”

Pokaz w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014

„UPADEK PRZYSZŁOŚCI” jest fascynującą jednoosobową medytacją nad ludzką słabością. Z humorem w stylu Ionesco oraz intensywnością Sartra spektakl ten wciąga nas w absurdy wynikające z ludzkiej niedoskonałości, dotykające ciała fizycznego, miłości, agresji. Pomarańcza ofiarowywana publiczności jest jak jabłko, które dostał Adam: jak pokusa, którą już zaakceptowaliśmy. Surrealistyczna, dzika oraz intensywna.”
Dara Weinberg

Failure_of_the_future_104_1

………………………………………………………………………………………….

kreacja:
Irad Mazliah, Zbigniew Szumski (Teatr Cinema)
wykonanie:
Irad Mazliah
wideo:
Jacek Złoczowski
grafika:
Stachu Szumski
koordynacja projektu:
Magdalena Górnicka
produkcja:
Teatr Cinema, Dance Department Wroclove (Magdalena Górnicka / Irad Mazliah)

Wstęp bezpłatny, konieczność rezerwacji miejsc pod adresem rezerwacja@komuna.warszawa.pl
Liczba miejsc ograniczona.

spektakl zrealizowany:
w ramach konkursu OFF 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

w spektaklu wykorzystano muzykę:
W.A.Mozarta, Igora Strawińskiego, Trey Moseley’a, Palolo, Victora Younga, Hansa Abrahama, DDAA Palo Alto, Ghedalia Tazartesa, archiwalna muzykę hawajską oraz teksty Oskara Schlemmera, Pietro Citatiego i Zbigniewa Szumskiego

podziękowania za pomoc dla:
Komuny//Warszawa, Katarzyny Rotkiewicz, Mateusza Rybickiego, Tadeusza Rybickiego

Irad Mazliah, tancerz i choreograf izraelskiego pochodzenia do procesu kreacji zaprosił reżysera i choreografa, Zbigniewa Szumskiego, z którym wspólnie przygotował swoją pracę solową. Artyści zabierają tu widzów w podróż będącą opowieścią o indywidualności – delikatnej postaci w starciu z agresywną siłą. Przedstawienie opiera się na intensywnej fizyczności tancerza. Publiczność zapraszana jest do aktywnego współtworzenia nowych rozdziałów i doświadczeń w podróży artysty.

Zbigniew Szumski jest reżyserem teatralnym, grafikiem, scenografem. Urodził się w 1956 roku w Sopocie. Ukończył gdańską PWSSP, dyplom z grafiki w 1983r. u profesora Jerzego Krechowicza . Jest założycielem i dyrektorem Teatru Cinema, reżyserem wszystkich jego przedstawień prezentowanych na wielu prestiżowych światowych festiwalach i scenach. W Teatrze Cinema zrealizował takie przedstawienia, jak : Dong, Bilard, Nie mówię tu o miłości, Miałem taki sen, Tak.To.Tu., Mamo,chcę tańczyć Mahlera, Albert Lux, Hotel Dieu, Rewia Ognia. Jako reżyser i scenograf współpracował również z teatrami w Meksyku, Izraelu, Japonii, Francji i Niemczech. Jest pomysłodawcą i dyrektorem odbywającego się od 10 lat w Jeleniej Górze Festiwalu Muzyki Teatralnej. Zrealizował szereg dużych projektów międzynarodowych, m.in. trylogię Petera Handtke we współpracy z Teatrem AsPik z Niemiec i Local Theatre z Izraela ; spektakl Słownik Sytuacji na zamówienie Festiwalu Spielart w Monachium (przy współudziale Hebbel Theater z Berlina i Forum Freies Theater z Dusseldorfu); spektakl Opowieści i pamięć z Acco Theatre Center w ramach Polskiego Roku w Izraelu; projekt Post Human Theatre z Gekidan Kaitaisha z Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Od dziesięciu lat przewodzi radzie programowej Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Jest laureatem nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego, stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem odznaki honorowej Zasłużony dla Kultury Polskiej.

indeks

PPT_logoPL

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x