Home / aktualności / Praska Platforma Kultury w Komunie// Warszawa

Praska Platforma Kultury w Komunie// Warszawa

11 kwietnia (sobota) w godzinach 15.00-17.00 zapraszamy na warsztaty poświęcone mapowaniu nowych miejsc kultury na Pradze, organizowane w ramach działań Praskiej Platformy Kultury.
To pierwsze wydarzenie w ramach kontynuacji działań PPK zainicjowanej w trakcie spotkania grupy praskich organizacji, instytucji i aktywistów, zorganizowanej w Teatrze Powszechnym im. Z. Hübnera, w dniach 25 i 26 marca 2015 r.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Komuny// Warszawa przy ul. Lubelskiej 30/32. Wstęp na warsztaty jest wolny i bezpłatny. Prosimy o potwierdzanie udziału na adres: sekretariat@powszechny.com

Więcej o Praskiej Platformie Kultury:

PPK to porozumienie, którego formuła otwarta jest dla wszystkich podmiotów i osób działających
w najszerzej rozumianym obszarze kultury po prawej stronie Wisły.Celem PPK jest programowanie procesów rewitalizacyjnych w obszarze kultury na warszawskiej Pradze. W trakcie spotkań z Michałem Olszewskim, zastępcą Prezydenta m. st. Warszawa odpowiedzialnym za wprowadzenie Zintegrowanego Programu Rewitalizacji i Tomaszem Thun-Janowskim, Dyrektorem Biura Kultury – członkowie PPK otrzymali zapewnienie o przestrzeni na programowanieprzez PPK konkretnych rozwiązań w ramach programu rewitalizacyjnego, oraz chęci włączenia Platformy jako partnera w tym procesie.

W ramach dyskusji między uczestnikami spotkania zdefiniowano cztery główne płaszczyzny bieżącej współpracy, które zostają podjęte. Są to:

– mapowanie nowych miejsc dla kultury (opiekunem dyskusji będzie Komuna// Warszawa)
– współpraca międzysektorowa (opiekun Sinfonia Varsovia i Teatr Powszechny)
– edukacja kulturalna (Lub/Lab)
– bieżąca współpraca między instytucjami – w tym działania w celu ustalenia procesu wpisywania postulatów PPK do Programu Rewitalizacji (Teatr Powszechny)

29 kwietnia w godzinach 16.00-18.00 w budynku Teatru Powszechnego (Mała Scena) planowane jest spotkanie w ramach Konsultacji Społecznych Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Warszawy.

Wywiad z Grzegorzem Laszukiem i Martą Wójcicką / podsumowanie pierwszego spotkania PPK 25 i 26 marca 2015 r.

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x