Home / aktualności / Nagrody dla Komuny// Warszawa!

Nagrody dla Komuny// Warszawa!

Komuna// Warszawa została pierwszym laureatem ustanowionej w tym roku Nagrody im. Konstantego Puzyny „Kamyk” przyznanej przez miesięcznik „Dialog”. Otrzymaliśmy również nominację do Gwarancji Kultury, nagród dla najciekawszych osobowości artystycznych i zjawisk kulturalnych minionego roku przyznawanych przez TVP Kultura.

Nagroda „Kamyk” została przyznana „za działalność teatralną łączącą sztukę i życie, twórczą oryginalność z zaangażowaniem w sprawy publiczne”.
Do Gwarancji kultury nominowano nas za „wytrwałość w byciu na offie, za łączenie nowych form sztuki z refleksją nad społeczeństwem, oraz za przewrotną obronę mieszczańskich wartości w projekcie „My, mieszczanie”, zrealizowanym wspólnie z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu”.

– Chcemy podkreślić, że ważna jest dla nas współpraca. Zauważony przez TVP Kultura projekt „My, mieszczanie” nie powstałby bez kuratora, Tomasza Platy, i bez zaangażowania głównego producenta, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu – mówi Grzegorz Laszuk.

Konstanty Puzyna (1929-1989) był krytykiem teatralnym, eseistą, redaktorem i poetą. W 1956 roku należał do założycieli miesięcznika „Dialog”, a w 1971 został jego redaktorem naczelnym. Zasługą Puzyny jest przełomowa edycja dramatów Witkacego, dzięki której trafiły potem na sceny. Jako krytyk miał dewizę: „Po jaką cholerę w ogóle pisać o teatrze, jeśli nie po to, by pisać o życiu?”.

Nagroda „Kamyk” powstała z inicjatywy redakcji „Dialogu”, a fundatorem jest Instytut Książki. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Nominacje do Gwarancji Kultury zgłaszają krytycy współpracujący z TVP Kultura. Laureatów w poszczególnych kategoriach wyłaniają redaktorzy TVP Kultura. O przyznaniu nagrody w kategorii Kultura w sieci zadecydują internauci.
Tegoroczni laureaci zostaną wyłonieni 25 kwietnia, podczas gali z okazji 10. urodzin TVP Kultura. Uroczystość będzie transmitowana na żywo od o godz. 20:00 na antenie TVP Kultura.

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x