Home / aktualności / Terry Pratchett: nowe pokazy!

Terry Pratchett: nowe pokazy!

kw_pratchett_web

18 i 19 kwietnia o godzinie 19.00 zapraszamy na pokazy spektaklu „Terry Pratchett. Nauki Społeczne”, w ramach cyklu „Przyszłość Europy” (premiera 16 lutego 2014).

„Dopóki historia toczy się przewidywalnym kołem, nie ma się czego bać. I może nawet, w imię bezpieczeństwa, nie warto dociekać, kto tak naprawdę porusza jej trybami. Ale wystarczy chwila nieuwagi, zaburzenie błędnika, krok poza krawędź Dysku – i cała ta idealna, kolista narracja, która skutecznie podtrzymuje status quo i karmi inercję, rozpadnie się w pył. Ulice – jak w koszmarze kapitana Vimesa o „rozruchach na tle rasowo-klasowym” – spłyną krwią. „Gdyby ludzie nie byli tacy leniwi / Gdyby ludzie tak się nie bali / Gdyby ludzie nie myśleli tylko o sobie / Już dawno by się pozabijali”. Kolejne błędne koło: to, co jest przekleństwem społecznej rzeczywistości, jednocześnie zapewnia jej kruchą, bo kruchą, ale jednak równowagę. Według komuny// warszawa nauki społeczne mogą, owszem, badać ten paradoks, ale są wobec niego bezsilne. Jeśli rozpad jest rzeczywiście nieunikniony, to dlaczego nie następuje?”
„Błędne koło”, Joanna Wichowska, Dwutygodnik

Terry Pratchett. Nauki Społeczne – współczesna opera kameralna
Produkcja: Komuna// Warszawa
Współpraca: Olga Mysłowska (sopran), Irad Mazliah (taniec)

18, 19 kwietnia 2015 (sobota, niedziela), g. 19.00
ul. Lubelska 30/32, Warszawa
ceny biletów: ulgowy 15/ normalny 25 zł (do kupienia przed spektaklem)
rezerwacje: rezerwacja@komuna.warszawa.pl (do odbioru pół godziny przed spektaklem)

Więcej o spektaklu: TUTAJ

Trailer spektaklu 

Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

szyld_herb_syr_pol   ministerstwo_k

Patronat:

url

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x