Home / aktualności / Nowy sezon w Komunie// Warszawa!

Nowy sezon w Komunie// Warszawa!

Rok 2015 w Komunie// Warszawa dedykowany jest przyszłości ciała. We wrześniu startujemy z nowymi spektaklami w ramach projektu Studio otwarte, miejsca do pracy artystycznej i prezentacji prac performatywnych debiutantów oraz twórców najmłodszego pokolenia. W grudniu zaprezentujemy własną produkcję, projekt „Diuna 1961″, poprzedzony tegorocznymi przygotowaniami w Iranie, któremu towarzyszyć będą wrześniowe pokazy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach projektu KURZ / DUST / غبار. Instalację „Diuna 1965″ będzie można zobaczyć z końcem września w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W listopadzie zapraszamy na premierę spektaklu Mai Kleczewskiej, Łukasza Chotkowskiego, Magdy Hueckel i Tomasza Śliwińskiego, „Arystokraci” oraz pokazy naszych kolejnych rezydentów, Anny Wojnarowskiej i Małgorzaty Wdowik, „Robotnik niematerialny”. Ponadto ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć „Pigmaliona” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego, prezentowanego w ramach cyklu „My, mieszczanie”, będą mogli nadrobić braki podczas pokazów w Komunie w październiku, a wszystkich innych, którzy nie nadążają za nami w Warszawie zapraszamy na pokazy „Paradise Now? RE//MIX Living Theatre” również w październiku podczas festiwalu w Mariborze oraz na pokazach w Ljubljanie na Słowenii i w Tel Avivie, lub listopadzie w Nowym Jorku, oraz „Diuny 1965″ w grudniu w Teheranie.

Szczegółowe informacje dostępne będą w Aktualnościach oraz na profilu facebookowym Komuny// Warszawa.

ZAPRASZAMY!

O CYKLU „PRZYSZŁOŚĆ CIAŁA” (2015)

Co połączenie informatyki i biotechnologii oznacza dla definiowania człowieka jako jednostki? Co dla gatunku? Czy po homo sapiens powstanie homo technologicus? Jaki to będzie miało wpływ na społeczeństwo? Czy te działania są tylko zabawą bogatych, nową „eugeniką”, czy początkiem nowej ery? Czym będzie człowieczeństwo i ciało? Jakie będą wartości posthumanistycznej etyki? O taką refleksję Komuna// Warszawa poprosiła artystów i artystki, którzy korzystając z narzędzi sztuki, nadadzą teoretycznym spekulacjom formę dzieła i zarysują możliwe lub zadadzą kluczowe pytania.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu m.st. Warszawy.

szyld_herb_syr_pol
ministerstwo_k

Patronat:

url    imgres

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x