Home / aktualności / Europa. Śledztwo

Europa. Śledztwo

Europa. Śledztwo

Komuna// Warszawa zaprasza 24 i 25 września o godz. 19 na pokazy spektaklu „Europa. Śledztwo” w choreografii Magdy Jędry, Weroniki Pelczyńskiej i Izy Szostak. Trzy artystki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości.

choreografia i reżyseria: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak
dramaturgia: Agata Szczęśniak
scenografia: Wojciech Pustoła
reżyseria świateł: Karolina Gębska
realizacja świateł: Michał Głaszczka
produkcja: Komuna// Warszawa

Komuna// Warszawa
24 i 25 września, godz. 19
ul. Lubelska 30/32

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąk szyje ubrania w Bangladeszu.

Trzy artystki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje?

europa-sledztwo_foto-monikastolarska_festiwalprapremier2015_12
To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.
To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.
W spektaklu wykorzystano dane z raportów organizacji Asia Monitor Resource Centre i War on Want dostępne na stronach: http://amrc.org.hk/system/files/FFM-Cambodia-Report-022014-amrc_0.pdf oraz http://www.waronwant.org/attachments/Fashion%20Victims.pdf
Spektakl jest częścią trzyletniego projektu Komuny// Warszawa „Przyszłość” (2014-2016), w którym artyści sztuk performatywnych stawiają pytania dotyczące przyszłości Europy, przyszłości ciała oraz realnym utopiom i odpowiadają na nie za pomocą swych prac.
europasledztwo_foto-monikastolarska_festiwalprapremier2015_8

Pokaz spektaklu „Europa. Śledztwo” otwiera  podsumowania trzyletniego cyklu.

Kolejne prezentacje podsumowania:
Komuna// Warszawa: „Diuna 1961”
, 15-16.10, godz. 19.00
Marta Ziółek „Zrób siebie”, 29-31.10, 19.00

Cykl zakończą grudniowe premiery:
Wiktor Rubin „NN”
, 2-4.12, godz. 19.00
Komuna// Warszawa: „B.R.I.N. projekt”, 31.12, godz. 21.00


Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
szyld_herb_syr_pol

Partnerzy spektaklu „Europa. Śledztwo”: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu, Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

burdagcentrum w ruchuzakochaj się w wawrze

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x