Mikro Teatr 3: Gańczarczyk, Krężel, Liber

unnamed-3

16 minut, 4 osoby, 4 reflektory, 2 mikrofony, 1 rzutnik, 1 walizka rekwizytów. 8 i 9 października do Komuna// Warszawa powraca „Mikro Teatr”. Tym razem trzy premierowe mikro przedstawienia zaprezentują: Iga Gańczarczyk, Romuald Krężel oraz Marcin Liber.

CYKL MIKRO TEATR
– „Mikro Teatr” to ćwiczenia z samoograniczenia – mówi kurator przedsięwzięcia, Tomasz Plata. Na zaproszenie Komuny// Warszawa kilkunastu uznanych twórców polskiego teatru przygotuje przedstawienia, które podporządkują się paru precyzyjnie określonym warunkom.
Spektakl „Mikro Teatru” nie może trwać dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców może składać się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, kilka reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki. Jeden wieczór „Mikro Teatru” to trzy różne spektakle. Na cykl w 2016 roku składa się sumie 12 mikro przedstawień. Pierwsze pokazy miały miejsce w kwietniu i spotkały się z bardzo gorącą reakcją publiczności i dobrym przyjęciem przez krytyków.

„Mikro Teatr” to zarazem próba refleksji nad sposobami produkcji teatru. Czy teatr zawsze musi być wielką produkcyjną machiną? Jak dalece można ograniczyć produkcyjne zaplecze teatru, a zarazem zachować jego jakość? Czy teatr skromniejszy nie byłby zarazem teatrem bardziej demokratycznym, bardziej dostępnym?

Przygotowanie tego typu przedstawienia jest wyzwaniem większym niż wskazuje na to nazwa projektu. Jest za długo, żeby wystarczył jeden pomysł, za krótko na klasyczną narrację. Trzeba wymyślić nową formułę – komentuje Grzegorz Laszuk z Komuny// Warszawa.

„Mikro Teatr” to również przypomnienie o wciąż nie dość dobrze dostrzeżonej i zrozumianej w Polsce tradycji działań performatywnych, w ramach których konwencja teatralna została wzbogacona o wpływy z kręgu sztuk wizualnych, szczególnie sztuki konceptualnej. Gdyby szukać prekursorów „Mikro Teatru”, trzeba by wskazać Tima Etchellsa, Tino Sehgala, Jerome’a Bela.

8, 9 października, godz. 19.00
ul. Lubelska 30/32
sala Komuny// Warszawa
Bilety: 15/25 ZŁ 

zakup biletów online: http://ewejsciowki.pl 
zakup biletów możliwy jest bezpośrednio przed spektaklem, ilość miejsc jest ograniczona
kontakt: rezerwacja@komuna.warszawa.pl 791 770 021

PROGRAM CYKLU MIKRO TEATR
16-17 kwietnia, g. 19:00: 
Paweł Łysak, Anna Smolar, Komuna// Warszawa

2-3 lipca, g. 19:00: 
Michał Borczuch, Justyna Sobczyk, Weronika Szczawińska

8-9 października, g. 19:00:
Romuald Krężel, Iga Gańczarczyk, Marcin Liber

12-13 listopada, g. 19:00:
Grzegorz Jarzyna, Wojtek Ziemilski, Anna Karasińska 

***
Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy

syrenka-czarna

partnerzy projektu: Goethe-Institut, Institut für Angewandte Theaterwissenschaftgi_logo_horizontal_green_pms_uncoated-kopia

logo_atw

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x