Mikro Teatr 4: Jarzyna, Karasińska, Ziemilski

kw_mikro4_1200x1200

Czwarta odsłona projektu „Mikro Teatr” w Komunie// Warszawa. 12 i 13 listopada swoje mikro przedstawienia zaprezentują: Grzegorz Jarzyna, Anna Karasińska i Wojtek Ziemilski.

16 minut, 4 osoby, 4 reflektory, 2 mikrofony, 1 rzutnik, 1 walizka rekwizytów

„TRans-misja. Utwór na 4 głośniki, 3 głosy ludzkie, 2 mikrofony, komputer i jeden reflektor”
autor: TRansmiter
wykonanie: Edurne Azkarate Sobrino, Cezary Kosiński, Agnieszka Żulewska
współpraca: Rexa, Globus, Jarosław Grzelak, Daniel Sanjuan Ciepielewski, Natalia Starowieyska
W spektaklu wykorzystany jest utwór „Deep Brain 08” autorstwa Jacka Grudnia.

„Przedstawienie”
pomysł: Wojtek Ziemilski
realizacja: Wojtek Pustoła i Wojtek Ziemilski
obsada: Wojtek Pustoła lub Wojtek Ziemilski

„Urodziny”
pomysł i realizacja: Anna Karasińska

 

– „Mikro Teatr” to ćwiczenia z samoograniczenia – mówi kurator przedsięwzięcia, Tomasz Plata. Na zaproszenie Komuny// Warszawa kilkunastu uznanych twórców polskiego teatru przygotowuje przedstawienia, które podporządkują się paru precyzyjnie określonym warunkom.
Spektakl „Mikro Teatru” nie może trwać dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców może składać się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, cztery reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów i niewielki budżet. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki. Na cykl w 2016 roku składa się 12 mikro przedstawień. Jeden wieczór „Mikro Teatru” to trzy różne spektakle. Trzy pierwsze odsłony projektu spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności i dobrym przyjęciem przez krytyków.

„Mikro Teatr” to zarazem próba refleksji nad sposobami produkcji teatru. Czy teatr zawsze musi być wielką produkcyjną machiną? Jak dalece można ograniczyć produkcyjne zaplecze teatru, a zarazem zachować jego jakość? Czy teatr skromniejszy nie byłby zarazem teatrem bardziej demokratycznym, bardziej dostępnym?

Przygotowanie tego typu przedstawienia jest wyzwaniem większym niż wskazuje na to nazwa projektu. Jest za długo, żeby wystarczył jeden pomysł, za krótko na klasyczną narrację. Trzeba wymyślić nową formułę – komentuje Grzegorz Laszuk z Komuny// Warszawa.

„Mikro Teatr” to również przypomnienie o wciąż nie dość dobrze dostrzeżonej i zrozumianej w Polsce tradycji działań performatywnych, w ramach których konwencja teatralna została wzbogacona o wpływy z kręgu sztuk wizualnych, szczególnie sztuki konceptualnej. Gdyby szukać prekursorów „Mikro Teatru”, trzeba by wskazać Tima Etchellsa, Tino Sehgala, Jerome’a Bela.

12 i 13 listopada, godz. 19.00
ul. Lubelska 30/32
sala Komuny// Warszawa
Bilety: 15/25 ZŁ 

zakup biletów online: http://ewejsciowki.pl 
UWAGA: nie będzie możliwości zakupu biletów przed spektaklem

 

PROGRAM CYKLU MIKRO TEATR
16-17 kwietnia, g. 19:00: 
Paweł Łysak, Anna Smolar, Komuna// Warszawa

2-3 lipca, g. 19:00: 
Michał Borczuch, Justyna Sobczyk, Weronika Szczawińska

8-9 października, g. 19:00:
Romuald Krężel, Iga Gańczarczyk, Marcin Liber

12-13 listopada, g. 19:00:
Grzegorz Jarzyna, Anna Karasińska, Wojtek Ziemilski

***
Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy

syrenka-czarna

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x