POGARDA – premiera

baner3

Pogarda to mieszanka niechęci, braku szacunku, lekceważenia i poczucia wyższości. Gardzisz tym, z kim nie siadasz do stołu. Gardzi tobą, kto nie chce rozmawiać. Pogarda to policzek wymierzony na odległość. Od okazywania pogardy nie jest dziś wolna żadna formacja, żadne środowisko, ani żadna osoba pisząca i czytająca te słowa. Przyglądamy się pogardzie ze wszystkich stron, żeby zapytać, czy można bez niej.

reżyseria: Wiktor Rubin

realizacja: KANTOR DOWNTOWN COLLECTIVE w składzie Daniel Chryc, Jolanta Janiczak, Joanna Krakowska, Magda Mosiewicz, Wiktor Rubin

2-3-4 grudnia, godz. 19.00
ul. Lubelska 30/32
sala Komuny// Warszawa
Bilety: 15/25 ZŁ 

zakup biletów online: http://ewejsciowki.pl 
oraz przed spektaklem w miarę dostępności miejsc

 

Realne utopie

Spektakl powstał w ramach cyklu „Realne utopie” (2016) zamykającego 3-letni projekt „Przyszłość”, za pomocą którego Komuna// Warszawa i zaproszeni artyści badali różne aspekty futurologii w sztuce. Idee, napięcia i procesy, które zadecydują o kształcie przyszłości, najprawdopodobniej już się narodziły – potrzeba tylko wizjonerskiego spojrzenia, by je zobaczyć, zbadać i nazwać. O taką refleksję zostali poproszeni artyści zaproszeni do programu „Przyszłość”. I tak, w ramach cyklu „Przyszłość Europy” (2014) powstały: „Europa. Śledztwo” w choreografii Magdy Jędry, Izy Szostak, Weroniki Pelczyńskiej, „Bohaterowie przyszłości” Markusa Öhrna, „Terry Prattchett. Nauki społeczne” K//W; w ramach cyklu „Przyszłość ciała” (2015): […,] Agaty Siniarskiej, „Arystokraci” grupy Chotkowski / Hueckel / Śliwiński / Węgłowski i „Diuna 1961. Opera mówiona. Fragmenty” K//W. Rok 2016 poświęcony jest „Realnym utopiom” – opowiadaniu świata z roku na przykład 2089, kiedy to nie będzie już widzów i twórców tych spektakli. Czy utopie będą futurologicznymi bajkami, zapisem marzeń czy też odwróconym odbiciem współczesnego świata? Używając twórczej mocy, marginesu wolności i swobodnego kreowania, chcemy spojrzeć w przyszłość, której już nie zobaczymy. Pierwszą premierą w ramach cyklu było „Zrób siebie” Marty Ziółek.

 

Projekt finansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

szyld_herb_syr_polministerstwo_k

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x