Mikro Teatr: FINAŁ

kw_mikro_final_1200x1200

Finał projektu „Mikro Teatr” w Komunie// Warszawa. 10 i 11 grudnia swoje mikro przedstawienia zaprezentują: Weronika Szczawińska i Piotr Wawer Jr, Anna Smolar, Romuald Krężel, Marcin Liber, Wojtek Ziemilski oraz Anna Karasińska (tylko 10.12).

16 minut, 4 osoby, 4 reflektory, 2 mikrofony, 1 rzutnik, 1 walizka rekwizytów

Od kwietnia 2016 roku dwunastu reżyserów wraz z zaproszonymi do współpracy artystami przygotowało w Komunie// Warszawa przedstawienia podporządkowane paru precyzyjnie określonym warunkom. Spektakl „Mikro Teatru” nie trwa dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców składa się z maksymalnie czterech osób, używane się dwa mikrofony, cztery reflektory, jeden rzutnik wideo oraz jedna, niewielka walizka rekwizytów. W ramach podsumowania zaprezentujemy w sobotę sześć a w niedziele pięć spektakli.

Weronika Szczawińska i Piotr Wawer Jr „tempo tempo”

Anna Smolar „Mikro Dziady”

Romuald Krężel i Monica Duncan „La Dolce Vita”

Marcin Liber „Niewypowiedziana na Śląsku mowa balkonowa Adolfa Hitlera”

Wojtek Ziemilski „Przedstawienie”

Anna Karasińska „Urodziny” (UWAGA: tylko 10.12)

kw_mikrofinal_fb_851x315

10 i 11 grudnia, godz. 19.00
ul. Lubelska 30/32
sala Komuny// Warszawa
Bilety: 15/25 ZŁ 

zakup biletów online: http://ewejsciowki.pl

– „Mikro Teatr” to ćwiczenia z samoograniczenia – mówi kurator przedsięwzięcia, Tomasz Plata. Na zaproszenie Komuny// Warszawa kilkunastu uznanych twórców polskiego teatru przygotowało przedstawienia podporządkowane paru precyzyjnie określonym warunkom.
Spektakl „Mikro Teatru” nie może trwać dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców może składać się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, cztery reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów i niewielki budżet. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki. Na cykl w 2016 roku składa się 12 mikro przedstawień. W jeden wieczór „Mikro Teatru” prezentowane były trzy różne spektakle.

„Mikro Teatr” to zarazem próba refleksji nad sposobami produkcji teatru. Czy teatr zawsze musi być wielką produkcyjną machiną? Jak dalece można ograniczyć produkcyjne zaplecze teatru, a zarazem zachować jego jakość? Czy teatr skromniejszy nie byłby zarazem teatrem bardziej demokratycznym, bardziej dostępnym?

Przygotowanie tego typu przedstawienia jest wyzwaniem większym niż wskazuje na to nazwa projektu. Jest za długo, żeby wystarczył jeden pomysł, za krótko na klasyczną narrację. Trzeba wymyślić nową formułę – komentuje Grzegorz Laszuk z Komuny// Warszawa.

„Mikro Teatr” to również przypomnienie o wciąż nie dość dobrze dostrzeżonej i zrozumianej w Polsce tradycji działań performatywnych, w ramach których konwencja teatralna została wzbogacona o wpływy z kręgu sztuk wizualnych, szczególnie sztuki konceptualnej. Gdyby szukać prekursorów „Mikro Teatru”, trzeba by wskazać Tima Etchellsa, Tino Sehgala, Jerome’a Bela.

PROGRAM CYKLU MIKRO TEATR
16-17 kwietnia, g. 19:00:
Paweł Łysak, Anna Smolar, Komuna// Warszawa

2-3 lipca, g. 19:00:
Michał Borczuch, Justyna Sobczyk, Weronika Szczawińska

8-9 października, g. 19:00:
Romuald Krężel, Iga Gańczarczyk, Marcin Liber

12-13 listopada, g. 19:00:
Grzegorz Jarzyna, Anna Karasińska, Wojtek Ziemilski

***
Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy

syrenka-czarna

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x