Home / aktualności / Sztuka Nowa: Badania solarystyczne 2.0 (spektakl gościnny)

Sztuka Nowa: Badania solarystyczne 2.0 (spektakl gościnny)

„Badania solarystyczne 2.0” kolektywu ruchowego Sztuka Nowa przygotowany przez Duo POL/ŻAKOWSKI.

Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom. Spektakl ma charakter interaktywny. Widz ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu.

„Badania solarystyczne 2.0” to przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. Forma jest połączeniem sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Spektakl powstawał w eksperymentalnym procesie treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzanych z realną sytuacją dramaturgiczną.

Sztuka Nowa to zespół performerów pracujących razem od 2013 roku pod kierunkiem aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Dzięki ich działaniom powstaje w Warszawie Pracownia TF. Od września 2015 r. zespół pracuje w stałej siedzibie Lub/Lab przy Lubelskiej 30/32.

Zespół: Piotr Piotrowicz, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska
Reżyseria: Dawid Żakowski
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Pol
Konsultacja dramaturgiczna: Karolina Szczypek
Muzyka: Konrad Bańburski
Wideo: Adrian Koniak
Produkcja: Karolina Dziełak, Stowarzyszenie Sztuka Nowa
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa
10-11 lutego 2017 (pt., sb.), g. 19:00
ul. Lubelska 30/32
sala Komuny// Warszawa (spektakl gościnny)
Bilety: 10/ 15 zł

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x