Home / aktualności / „Zrób siebie” w Łodzi! [Kobiety w Awangardzie. Urban Forms i ŁDK]

„Zrób siebie” w Łodzi! [Kobiety w Awangardzie. Urban Forms i ŁDK]

 

Fundacja Urban Forms i Łódzki Dom Kultury zapraszają w dniu 13 marca 2017 (poniedziałek) o godz. 20.00 do Sali Kolumnowej na spektakl Komuny// Warszawa Zrób siebie.

Wydarzenie to otwiera projekt artystyczny Fundacji Urban Forms Kobiety w Awangardzie, który realizowany jest w ramach Roku Awangardy. Odwołuje się on do ciągle żywej i obecnej w Łodzi tradycji awangardy (nie tylko artystycznej) oraz łódzkiego wzornictwa i drukowania tkanin, a jednocześnie czerpie z obecnej dynamicznej energii rozwijającego się miasta i jego wizerunku, jako murali.

ZRÓB SIEBIE zaczyna się od treningu, nakazu i cielesnej rzeźby. Obiektem eksperymentu jest grupa pięciu perfomerów i performerek, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow oraz Beauty. Moderatorką i przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Znajdujemy się gdzieś między siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness.

ZRÓB SIEBIE to utopia, wytwarzająca własny styl, język oraz seksualność. Proces ciągłego przekształcania tożsamości, która nigdy nie osiąga ostatecznego kształtu. To rodzaj tripu, który ciało zamienia w maszynę. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu.

ZRÓB SIEBIE to gang, który do muzyki Lutto Lento bezustannie stwarza się i transformuje.

 BILETY: 20 zł – już do nabycia w Łódzkim Domu Kultury w recepcjach od ul. Kilińskiego oraz Traugutta.

 Koncepcja i choreografia: Marta Ziółek

 Kreacja i performance:

 Agnieszka Kryst // Beauty

Ramona Nagabczyńska // Coco

Robert Wasiewicz // Glow

Paweł Sakowicz // High Speed

Katarzyna Sikora // Lordi

Marta Ziółek // Angel Dust

 Piosenkarka: Maria Magdalena Kozłowska

Dramaturgia: Anka Herbut
Muzyka: Lutto Lento
Zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak
Wideo i oprawa wizualna: Krzysztof Bagiński
Kostiumy: Marta Ziółek
Scenografia: Dominika Olszowy
Reżyseria światła: Karolina Gębska
Menadżer produkcji: Dominik Skrzypkowski
Produkcja: Komuna// Warszawa

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x