Home / aktualności / Zrób siebie na Polskiej Platformie Tańca!

Zrób siebie na Polskiej Platformie Tańca!

Marta Ziółek / Komuna//Warszawa
„Zrób siebie”

fot. Bartosz Stawiarski

choreografia: Marta Ziółek
dramaturgia: Anka Herbut
wykonanie: Marta Ziółek, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Robert Wasiewicz, Paweł Sakowicz, Katarzyna Sikora, Maria Kozłowska, Lubomir Grzelak, Dominika Olszowy
muzyka: Lubomir Grzelak
scenografia i wizualizacja: Dominika Olszowy
wideo i oprawa graficzna: Krzysztof Bagiński
zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak
reżyseria świateł: Karolina Gębska
opieka: Ewa Paradowska
produkcja: Komuna// Warszawa
premiera: 20 maja 2016, Komuna// Warszawa
czas trwania: 65 minut

Obiektem eksperymentu jest grupa pięciu performerów, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow i Beauty. Przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu. Znajdujemy się gdzieś pomiędzy siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness.

Marta Ziółek – choreografka i performerka, absolwentka School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Na Uniwersytecie Warszawskim studiowała na Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Studiach Humanistycznych (MISH). W 2011 była stypendystką danceWEB na ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival. W 2012 uczestniczyła w europejskiej platformie „Europe in Motion”, przeznaczonej dla młodych choreografów. W 2013 została stypendystką the Amsterdam Fund for the Arts. W swojej pracy skupia się poszerzaniu pola praktyki choreografii.

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x