Home / aktualności / Komuna// Warszawa: Przed wojną/Wojna/Po wojnie/1

Komuna// Warszawa: Przed wojną/Wojna/Po wojnie/1

wojna_800x1000b

Zapraszamy na trzy odcinki wojennego spektaklu, którego scenariusze przygotowują: Joanna Wichowska i Roza Sarkisian (premiera: maj), Agnieszka Jakimiak (premiera: wrzesień) oraz Paweł Mościcki (premiera: grudzień).

Premiera odc. 1: 12.05, g. 19.00
Pokazy premierowe: 13-14.5, g. 17.30
Warszawa, L30/32 (Kamienica Artystyczna, ul. Lubelska 30/32)

bilety: 20/30 zł
do kupienia online: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/komuna-warszawa,641
lub przed spektaklem

Komuna// Warszawa
Współpraca dramaturgiczna: Joanna Wichowska, Roza Sarkisian.

///////////////////////

„Przed wojną / Wojna / Po wojnie”, to nowy, 3-letni cykl Komuny//Warszawa opisujący permanentny stan, w jakim znajduje się świat.

Wojny mogą być zbrojne i psychologiczne, zamorskie i domowe, międzynarodowe i rodzinne. Wojna krąży po świecie: „trudno bez niej żyć, łatwiej z nią umierać”.

Impulsem, który skłonił K//W do zajęcia się wojną, był ciąg ponurych wydarzeń z ostatnich lat: Wojna w Ukrainie i Syrii – Brexit – wygrana Trumpa. Coraz częściej pojawia się myśl, że wojna w Europie może przestać być historią. Stąd potrzeba zadania pytań o to: Czy jesteśmy przygotowani do wojny? Czy pamięć o wojnie ułatwia podtrzymanie pokoju? Czy polityki historyczne otwierają rany i zbroją społeczeństwa do walki?

K//W będzie opowiadać o wojnie i wojnach – w ich różnych kontekstach i odsłonach, z naciskiem jednak na ich realny – nieheroiczny i osobisty wymiar. Podejście K//W jest czysto pragmatyczne – skupione na praktyce i cenie przetrwania:

„Przed wojną” – czy da się uciec do Kanady?

„Wojna” – co zjeść w warunkach niedoboru i spekulacji?

„Po wojnie” – jak zawiera się pokój?

///////////////////////

W 2017 roku w cyklu „Przed wojną / Wojna / Po wojnie” powstaną też dwa inne, nowe spektakle przygotowane przez Cezarego Tomaszewskiego (premiera: lipiec) oraz Annę Smolar (premiera: listopad).

///////////////////////

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy

syrenka-czarna

patronat:

notes

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x