Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Project Monster. Tomasz Bazan

19 listopada, 2017 g. 19:00

PROJECT MONSTER mówi o konsekwencjach spotkania widowni z performerem.
Kim jest on i kim są oni?
Jak on postrzega ich i oni jego – i czy rzeczywiście dochodzi tu do spotkania?
Jesteście bezpieczni w konwencjonalnej sytuacji widz – artysta. Czy na pewno? Naszym celem jest rozszczelnienie tej pozornej oczywistości. Niech on stanie się dla was medium: urzeczywistni to, czego sami się boicie, co was żenuje, czego sami nigdy byście nie zrobili. Czy wtedy będziecie bliżej siebie, a może dalej?
To będzie sen, ale to nie będzie snem. Cofnijmy się do 1999 roku, na moment przed tym, kiedy wszystkie zegary pokażą 000, a wy byliście 17 lat młodsi – przywróćmy tamten zapał i ciekawość.
Dokonamy przekroczenia – do tyłu.
Nie bójcie się, nasz potwór będzie miał śliczną twarz.
=========================================

partnerzy: LOOCAS DANCE CENTER, KOMUNA WARSZAWA, KRAKOWSKIE CENTRUM CHOREOGRAFICZNE, TOWARZYSTWO EDUKACJI KULTURALNEJ
Dofinansowwane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
========================================

TOMASZ BAZAN tancerz, reżyser i choreograf; twórca i kurator dziewięciu edycji międzynarodowego festiwalu eksperymentalnego tańca i ruchu MAAT FESTIVAL; Ukończył wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, tancerzami, choreografami, dramaturgami i reżyserami w Polsce oraz poza granicami kraju. Zrealizował szereg interdyscyplinarnych projektów oscylujących wokół spektakli tanecznych, teatralnych, instalacji kolektywnych, performance pokazywanych w wielu miejscach niemal w całej Polsce i za granicami kraju (min. Niemcy, USA, Norwegia, Ukraina, Białoruś, Francja, Słowacja, Wielka Brytania, Japonia, Hiszpania, Belgia, Izrael) tworząc z czasem swój własny, rozpoznawalny styl. Krytyka uznała działania Tomasza Bazana za jedne z najważniejszych tego typu w Polsce.
PAWEŁ SOSZYŃSKI krytyk teatralny, pisarz. Od 2009 związany z internetowym magazynem kulturalnym Dwutygodnik. W 2010 roku ukazała się jego powieść “Osoby”. “Project: Monster” to jego debiut dramaturgiczny.

Szczegóły

Data:
19 listopada, 2017
Czas:
19:00

Organizator

Komuna/Warszawa
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/komunawarszawa/

Miejsce

Komuna/Warszawa
Lubelska 30/32
Praga, 03-802 PL
+ Google Map