fbpx

Festiwal C/U 2020: Hell in Process, Renata Piotrowska + Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, Aleksandra Bożek-Muszyńska

Hell In Process

40 min

pomysł i wykonanie: Renata Piotrowska-Auffret
wideo: Aleksandra Osowicz
produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Wykład performatywny – odsłona pracy nad nowym spektaklem z serii „Private Pieces”. Jak mówi artystka: „Przez ostatnie kilka lat interesuje mnie polityczność kobiecego ciała. Przyglądam się tej problematyce w szerszej perspektywie, wychodząc od wątków autobiograficznych i intymnych doświadczeń. Tym razem interesują mnie procesy starzejącego się kobiecego ciała z perspektywy biologicznej, społecznej i politycznej oraz indywidualne doświadczenia kobiety w tzw. średnim wieku”. Praca nad nowym spektaklem rozpoczęła się w czerwcu 2020. Premiera planowana jest na 2021 rok.

Choreografka i artystka; w swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatywnych, dramaturgii i teatru. Interesuje ją przewrotność relacji między polityką ciał współczesnych i historycznych, między publicznym i prywatnym oraz tekstem i ruchem. Od 2014 roku tworzy serię „Private Pieces” spektakli skupionych wokół polityczności kobiecego ciała. Priorytetowa artystka Aerowaves w 2017 i 2019 roku. Wielokrotnie prezentowała swoje prace w ramach projektów Fundacji C/U.


Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak pozbyłam się prokrastynacji

60 min

koncepcja, choreografia i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
muzyka na żywo: Jakub Pałys, collage
reżyseria świateł: Aleksander Prowaliński
kostium: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Anna Czyżykiewicz
koncepcja kuratorska: b
kierownik produkcji: Krzysztof Kwiatkowski
producent: Fundacja Ciało/Umysł (spektakl powstał w ramach projektu Exchange: Change. Time and Dance 2017)
współorganizatorzy: SÍN Arts and Culture Centre w Budapeszcie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
podziękowania: dla wszystkich kobiet, które zgodziły się wziąć udział w ankiecie oraz dla Anny Czyżykiewicz, Hanny Bylki-Kaneckiej, Jakuba Pałysa, Alexa Bradshawe’a i Anny Bojary.
Premiera – 03.10.2017 CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Festiwal Ciało/Umysł

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: na co przyjdzie jeszcze czas? Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych, była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA (ur. 1985) – tancerka, choreografka, trenerka biznesu, filolożka. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, tworzy autorskie choreografie. Stypendystka Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie, programu Global Practice Sharing, (Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z IMiT i Art Stations Foundation). Zdobywczyni nagród w konkursach choreograficznych (m. in. „The Best Solo 2014” za solo I know №Thing na międzynarodowym festiwalu SzólóDuó w Budapeszcie). Współtworzy międzypokoleniowy kolektyw Holobiont. Współpracowała m.in. z: Rebecką Lazier (There Might Be Others), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (Bataille i świt nowych dni), czy Yoshiko Chumą (Dead end – Ponderosa).


Trwa 19. Ciało/Umysł – Międzynarodowy Festiwal Tańca i Performansu pod hasłem „Przestrzeń jak powietrze”. Od 6 czerwca odbywa się na e-SCENIE C/U 2020, ale przygotowania do spotkania z publicznością w realu idą pełną parą. Festiwal na warszawskich SCENACH C/U 2020 potrwa do 10 października.

W tym roku C/U stawia na premiery i na polskich artystów. Niebawem cztery premiery: Iwony Olszowskiej, Ilony Trybuły, Pawła Sakowicza i Marty Ziółek. Swoje polskie premiery będą miały dwa spektakle z zagranicy: Jerome’a Bela i Sarah Vanhee.

e-Scena
Prosto z wnętrza | PORTRET i PROCES
– reportaże Anny Sańczuk, prezentujące sylwetki autorów premier i relacje z prób https://www.facebook.com/watch/cialoumysl/3313236115375795/

Re:Isadora | DO POSŁUCHANIA – eseje praktyczek i teoretyczek tańca o Isadorze Duncan pod redakcją Hanny Raszewskiej-Kursy https://www.facebook.com/watch/cialoumysl/362067274783371/

21 lekcji tańca na XXI wiek – seria prac wideo, w których artyści proponują jeden gest, ruch lub praktykę, ich zdaniem mający moc zmieniania świata; kuratorka projektu: Edyta Kozak
https://www.facebook.com/watch/cialoumysl/273939673847960/


19. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu
Dyrektor Artystyczna – Edyta Kozak

Festiwal finansowany przez M.St. Warszawa oraz współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Współorganizatorzy – STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Media Patron – TVP Kultura, Notes Na 6 Tygodni, Miesięcznik Teatr, Magazyn Didaskalia, Taniec, In Your Pocket, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl. Wsparcie medialne taniecPOLSKA.pl.

Data

30 Wrz 2020
Expired!

Czas

19:00

Koszt

Bilety łączony na cały wieczór 20/30 zł

Więcej informacji

bilety online

Lokalizacja

Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31
bilety online
Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x
Scroll Up