Koncert: Giorgio Fazer // Lemiszewski/Olter

Giorgio Fazer
Paranaukowe podróżowanie po terenach odnalezionych. Nowy projekt Mirona Grzegorkiewicza (Giorgio) i Mateusza Franczaka (Fazer) – muzyków związanych z m. in. HOW HOW, JAAA! czy Daktari. Duet pracuje nad debiutanckim albumem złożonym z improwizowanych utworów na dwie gitary, elektronikę i głosy. Album będzie nosić tytuł “Gorzki to chleb jest polskość”. Koncert w Eufemii będzie pierwszą i niepowtarzalną okazją do zapoznania się z koncepcją Giorgio Fazer. Forma tego wydarzenia nie jest w pełni ustalona, choć obaj muzycy mają do zaprezentowania coś bardzo osobistego. W zależności od układu planet lub innego widzimisię, wydarzenie może składać się z dwóch solowych koncertów lub jednego wspólnego występu. Niezależnie od obranej formy, zagęszczone dźwiękowe historie będą pełne emocji i zwrotów akcji.

Lemiszewski/Olter
Album duetu Lemiszewski / Olter „Post Refference” ukazał się w 2018 roku, „Post Refference II” (tytuł roboczy) ma zmaterializować się jesienią tego roku. O pierwszym Jacek Szczęsny na nowamuzyka.pl pisał: „Muzyka staje się rzadsza, dzięki czemu Olter ma okazję zdekompletować rytmikę gitary swoimi partiami. Duet zyskuje tym samy sporo przestrzeni, a i traci jednoznaczność wyznaczoną początkiem albumu. Natomiast słuchacz może pozostać w pozycji horyzontalnej. (…) Żelazna konsekwencja w grze Lemiszewskiego budzi szacunek. (…) Metaliczny pogłos, rozedrgane tło, perkusyjne migawki są wielce elektryzujące. Leżąc można łatwiej podziwiać gitarowe wzory, lepiej znosić noise`owe ataki, a co szczególnie ważne, wychwycić wszystkie smaczki Olterowej perkusji. To nie przypadek stworzył tę muzykę, a niepohamowany apetyt improwizatorski jej twórców. Słychać ich rozeznanie, ale i brak jakichkolwiek hamulców, aby zgubić jednoznaczność dźwiękową na rzecz próby skonstruowania nowej jakości. Nawet jeśli w całości się to nie udaje, to i tak docenić warto krążek, a już pominąć go nie sposób. Okładka „Post Refference” skłania do wykonania skłonu, co niniejszym czynię, nisko kłaniając się autorom tej bardzo dobrej płyty.”
W 2020 czeka nas Post Refference II.


Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach programu Hub Kultury Komuny Warszawa

Data

29 Sie 2020

Czas

19:00 - 23:00

Koszt

od 20 zł

Więcej informacji

bilety online

Lokalizacja

Warszawa

Organizator

Lubię Cię Booking / Komuna Warszawa
Strona WWW
https://www.facebook.com/pg/lubiecbooking/about/?ref=page_internal
bilety online
Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x
Scroll Up