fbpx

Premiera: Let’s Make Noise, Sisters!, reż. Zorka Wollny

Seria politycznie zaangażowanych etiud muzycznych i choreograficznych przygotowana przez mieszkającą od lat w Berlinie polską kompozytorkę i artystkę Zorkę Wollny.

Podstawą kompozycji jest kolaż mniej i bardziej znanych kobiecych manifestów oraz różnego rodzaju drobne, wspólnotowe rytuały.

Przestrzeń Komuna Warszawa zostanie zamieniona w żywą instalację. Zwiedzając budynek, wysłuchać będzie można wykładu i koncertu, a w ramach partii solowych i grupowych ważne teksty zostaną zaśpiewane, wyrecytowane, zmienione w kołysanki lub gniewny pomruk grupy.

Publiczność zostanie przeprowadzona przez magiczny siódmy krąg piekła, oferując jednocześnie pobudzające intelektualnie i zmysłowo doznania.

reżyseria: Zorka Wollny
z udziałem: Ewa Majewska, Anna Clementi, Anna Jurkiewicz, Anna Krzysztowska, Elżbieta Balano, Urszula Iwińska, Barbara Popławska, Edyta Pawłowska, Magdalena Zaczek, Anna Wieczorek, Dagmara Siwczyk, Majka Gromadowska, Natalia Obrębska, Renata Dziurawiec, Marzena Czuba, Emila Korsak oraz
Psychedelic Choir (Gosia Gajdemska, Pauline Payen, Karoline Strys, Lylie Rouvière, Leah Buckareff, Ana Kavalis)

wideo: Ilsa Langhorst
Partner: Goethe Institut


Spektakl w ramach
Komuna Warszawa
HUB Kultury 2020: Teren wspólny
#terenwspólny #commonground #hubkultury

Hasłem tegorocznej edycji programu rezydencji Komuny Warszawa jest “Teren wspólny”. Sezon kuratorowany przez Tima Etchellsa, Martę Keil i Grzegorza Reske zaprasza twórców i twórczynie do rozmowy o tym, na jakich warunkach możliwe jest dzisiaj ustalanie przestrzeni tego, co wspólne. Artyści będą przyglądać się sposobom, w jakie negocjujemy wspólną przestrzeń, i zadadzą pytania o to, do kogo właściwie należy  teren wspólny? Kto wyznacza jego ramy i wyrysowuje granice?  Z kim podejmujemy rozmowy i ustalamy zasady? Kogo nigdy tutaj nie wpuścimy? 

Produkcja: Komuna Warszawa.
Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach programu Hub Kultury Komuny Warszawa.

This image has an empty alt attribute; its file name is syrenka-czarna-620x737.jpg

Data

31 Paź 2020

Czas

19:00

Koszt

30/40 zł

Lokalizacja

Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31
Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x
Scroll Up