PREMIERA offline: Morderstwo (w) Utopii – reż. Grzegorz Laszuk

Premiera offline najnowszej koprodukcji Komuny Warszawa i Teatru Polskiego w Poznaniu!

Wszystko wskazuje na to, że Utopia to bezludna wyspa. Wciąż jednak rozbudza marzenia, a jak wiadomo marzenia łatwiej sprzedają się niż rzeczywistość. „Morderstwo (w) Utopii” to komedia kryminalna w klasycznym oświeceniowym stylu. W jasny sposób tłumaczy pomyłki utopistów. W tle czai się pandemia oraz pierwszy transport kolonistów na Marsa. Czarnym charakterem spektaklu jest Slavoj Žižek, który w pandemicznym zamknięciu dostrzegł szansę na spełnienie komunistycznej utopii. Na szczęście w odpowiednim momencie pojawia się postać Pragmatysty, który bez litości rozprawia się z pomyłkami Utopii i wytycza kurs rakiet Elona Muska prosto na Marsa. Szybka akcja, liczne trupy, momenty zadumy i muzyka z klasycznych kryminałów ery oryginalnego kina noir zapewnia godną rozrywkę – promyk nadziei w czasie pandemii!

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Laszuk
Muzyka oraz opracowanie muzyczne: Bartek Rączkowski
Choreografia: Aneta Jankowska
Scenografia/kostiumy: Ewelina Ciuchta
Reżyseria świateł: Karolina Gębska
Wideo: Adrian Cognac, Magda Mosiewicz
Obsada: Joanna Drozda, Jakub Papuga, Monika Roszko, Michał Sikorski, Paweł Siwiak

Spektakl zrealizowany w ramach projektu Hub Kultury KW, współfinansowanego przez Urząd Miasta st. Warszawy.

Pokaz odbędzie się w ramach projektu Scena Prezentacje KW współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

17 Mar 2021

Koszt