Rozmowa o drzewach, reż. Weronika Szczawińska

Spektakl z kuratorskiego cyklu „Krajobraz” – jeden z trzech – za który Weronika Szczawińska otrzymała najpierw nominację, a następnie Paszport Polityki 2019. Krajobraz jest w nim zredukowany do jednego obiektu zainteresowań: drzewa. Drzewa jako obiektu fizycznego i obiektu fantazji; drzewa naturalnego i czysto estetycznego; drzewa jako podmiotu poezji i polityki; drzewa jako istoty związanej z pop-terapiami znerwicowanej współczesności. Widzów prowadzą między innymi drzewne wiersze Bertolta Brechta, spacery po lesie oraz shinrin-yoku i kontemplacyjna muzyka Aleksandry Gryki.

Obsada: Aleksandra Gryka, Małgorzata Pauka, Maciej Pesta, Katarzyna Sikora, Marta Szypulska, Piotr Wawer jr., Weronka Szczawińska

czytaj recenzję w culture.pl
i w Dwutygodniku


Weronika Szczawińska (ur. 1981) – reżyserka, dramaturżka, kulturoznawczyni i performerka. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim; obroniła doktorat w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Reżyserię studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, gdzie jest obecnie wykładowczynią. Współpracowała z licznymi teatrami w całej Polsce (m.in. Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, warszawskim Teatrem Powszechnym, Komuną Warszawa, Wrocławskim Teatrem Współczesnym) oraz Slovensko mladinsko gledališče w Lublanie. W Komunie Warszawa zadebiutowała w roku 2012 pracą 2 albo 3 rzeczy, które o niej wiem RE//MIX Lidia Zamkow.

Paszport Polityki w dziedzinie teatru (poprzednie nominacje: 2014, 2018) otrzymała „za spektakle intymne i czułe, w których łączy perspektywę osobistą z ważną tematyką społeczną. Za zaangażowanie, które wykracza poza kształtowanie własnej ścieżki kariery”. Do jej najnowszych prac należą: Genialna przyjaciółka na podstawie powieści Eleny Ferrante (Wrocławski Teatr Współczesny, 2018), Lawrence z Arabii (Teatr Powszechny w Warszawie, 2018), Nigdy więcej wojny (Komuna Warszawa, 2018), Po prostu (Instytut Sztuk Performatywnych, 2019).


Pokazy spektaklu dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy jako część programu Scena Prezentacji Komuny Warszawa

Data

25 Sty 2020
Expired!

Czas

19:00

Koszt

30/40 zł

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31
KUP BILET
Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin. Kliknij, żeby przeczytać zasady polityki prywatności.
zgadzam się
x
Scroll Up