Close this search box.

5. urodziny Radia Kapitał: piknik + koncert

06 07 2024

40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu

Teatr Komuna Warszawa i Radio Kapitał zapraszają na piknik i koncert z okazji 5. urodzin Radia Kapitał

16:00 Radiowa Szkoła Gotowania: Frytki!
wstęp wolny
Specjalna edycja Szkoły Gotowania — robimy to co lubimy najbardziej, czyli smażymy frytki — ze wszystkiego! Oraz mieszamy sosy!

18:00-24:00 Koncert i piknik
Antek Michnik
MIR
Olo CBD
Wiktor Szymurski
NSIT (Jotka / Hela Tesla / Teethmark)
Filip Lech

od lewej: Antek Michnik (fot. Agnieszka Szostakieiwcz), MIR (fot. materiały prasowe)

Radio Kapitał: 5 lat!
ponad 500 osób współtworzących Radio!
ponad 12 000 (dwanaście tysięcy!!!) unikatowych autorskich audycji!
muzyka / aktywizm / kultura

Radio Kapitał to fenomen społeczno-kulturowy.

Zainicjowany przez Teatr Komuna Warszawa projekt jednoczy setki osób zainteresowanych niezależną, niekomercyjną kulturą. Zgodnie z zasadą działania radiofonii społecznościowych autorskie audycje powstają nieodpłatnie.

Pod szyldem Radia Kapitał swoje programy przygotowywali uznani artyści oraz osoby z najważniejszych polskich niezależnych wytwórni muzycznych i prowadzące miejsca prezentujące kulturę niezależną (m.in. Mondoj, Pointless Geometry, Svmerki, Pardon To Tu).

Radio Kapitał daje też szansę debiutu osobom, dla których medium radia społecznościowego jest ważną manifestacją kultury opierającej się dominacji korporacyjnych nadawców układających swoje playlisty zgodnie z komercyjnym algorytmem.

Radio Kapitał jest częścią wielkiego ruchu radiofonii społecznościowych, których tradycje sięgają lat 60. kiedy powstały pierwsze uniwersyteckie radia w Stanach Zjednoczonych oraz do radiostacji pirackich z czasów punkowej rebelii lat 70. Obecnie największe radiostacje społecznościowe takie jak NTS (Londyn), Cashmire (Berlin) czy Noods (Bristol) są powszechnie uznawanymi za najważniejsze platformy prezentacji kultury muzycznej spoza komercyjnego mainstreamu.

Oprócz audycji muzycznych w Radiu Kapitał można usłyszeć rozmowy osób aktywnie uczestniczących w działaniach na rzecz przeciwdziałania katastrofie klimatycznej (Pasmo dla Ziemi), wspieraniu mniejszości i osób LGBTiQ czy twórczości literackiej.

Radio Kapitał nadaje 24 godziny na dobę. Przez pięć lat powstało ponad 12 tysięcy unikatowych, autorskich audycji dostępnych za darmo w archiwum Radia dostępnym na stronie internetowej i w aplikacji.

Do największych sukcesów Radia Kapitał zalicza się udział w finale najważniejszego europejskiego konkursu twórczości radiowej Prix Europa wyprodukowanego przez Radio słuchowiska „POMIĘDZY” (Ryterski/Wdowik/Chadanowicz)oraz Nagroda Edukacji Kulturalnej m.st Warszawy za program „Akademii Radiowej”.

Radio Kapitał współpracuje z osobami i kolektywami ze środowisk kultury niezależnej, ale także z wiodącymi instytucjami kultury i festiwalami (m.in. Nowy Teatr, Warszawska Jesień, Ephemera, Sanatorium Dźwięku).

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.