PERFORMANCE

Dunstan Bruce (ex Chumbawamba): Am I Invisible Yet, reż. Sophie Robinson

Data

28 01 2023

godzina

19:00

Cena

30/40 zł

Dunstan Bruce, były frontman zespołu Chumbawamba, przedstawia swój pierwszy spektakl – rollercoaster rozpaczy, gniewu, miłości i nadziei.

W osobistym, a jednocześnie kompletnie niepoważnym jednoosobowym show Dunstan zabiera publiczność w egzystencjalną podróż opowiedzianą językiem poezji, prozy, muzyki i projekcji wideo.

„Am I Invisible Yet?” nie jest ani uroczą pogawędką przy ognisku, ani rzewnym wspominaniem sukcesu piosenki „Tubthumping”. To pełen energii wybuch złości, gniewu i rozpaczy. To krwisty stand-up, list miłosny do nadziei, człowieczeństwa i ludzkich serc. To wreszcie opowieść o wszystkich, którzy kiedyś myśleli, że mogą zmienić świat, i wciąż są zdeterminowani, by robić to nadal.

 

Performance, scenariusz: Dunstan Bruce
Reżyseria: Sophie Robinson
Produkcja: Tom Dussek

 

Z recenzji

„Uroczy i rozbrajający performens zgłębia temat kryzysu wieku średniego, śmierci, chwil blasku i chwały oraz tych, w których stajemy się niewidzialni”.
FringeReview, Highly Recommended Show

 

„Wściekle zabawny, chwytający w twarz punkowy poeta, który jest zarazem refleksyjny i autoironiczny”.
Sussex Playwrights

 

„Zabawne i prowokujące do myślenia. Genialne!”.
hSpark Radio

 

 

 

Dunstan Bruce przez 23 lata był członkiem anarchistycznego zespołu popowego Chumbawamba, którego płyty sprzedawały się w wielu milionach egzemplarzy. Wstępował na największych scenach świata i w programach telewizyjnych. Ich największym hitem było „Tubthumping”, a Dunstan na zawsze został zapamiętany jako blondwłosy frontman grupy. W 2021 roku wraz z Sophie Robinson współreżyserował fabularny dokument „I Get Knocked Down”. Obecnie jest wokalistą zespołu Interrobang.

 

Sophie Robinson jest reżyserką filmów dokumentalnych, telewizyjnych i teatralnych. Reżyserowała  nagrodzone Emmy i BAFTA filmy „Chirurgiczne cięcie: Żywa dawczyni” (Netflix) i „My Beautiful Broken Brain”. Sophie stworzyła również produkcje teatralne dla telewizji, m.in. „Me, My Mouth & I” wspólnie z aktywistką i performerką Jess Thom, w której przedstawiła niezapomniane wykonanie „Not I” Becketta. Wraz z Dunstanem Bruce’em współreżyserowała pełnometrażowy dokument „I Get Knocked Down” o zespole Chumbawamba.

 

Tom Dussek specjalizuje się w produkcji niekonwencjonalnego teatru. Od klasyki, jak cztery czteroodcinkowy „serial” Czechowa pokazywany jednego wieczoru, przez groteskowy stand-up, po nowatorskie przedstawienia, jak „After”, gdzie ta sama sztuka została wystawiona dwukrotnie przez różne obsady rodziców i dzieci. Tom proponuje ożywczy teatr widzom, którzy widzieli to samo zbyt wiele razy.


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.

Skip to content