KONCERT

Avant Art Festival: LOUFR / xDZVØNx / Alpha Maid / Pan Daijing / Prison Religion

Data

01 10 2021

godzina

20:00

Cena

35/42 PLN
Zapraszamy na wydarzenia piątego dnia Avant Art Festival 2021 Warszawa do Komuny Warszawa.
 
TIMETABLE:
20:00 >>>>> LOUFR (PL)
20.50 >>>>> xDZVØNx (PL)
22.00 >>>>> Alpha Maid (GB)
23.00 >>>>> Pan Daijing (CN)
24.00 >>>>> Prison Religion (US)
 
///////// Pan Daijing (CN) 🔵
Berlińska artystka i kompozytorka. Jej praktyka oparta na performansie bada sposoby opowiadania historii za pomocą dźwięku, ruchu, środowiska architektonicznego i ruchomego obrazu. Czerpiąc ze zdolności muzyki do przekraczania granic języka, jej prace komunikują dźwiękową, fizyczną i psychologiczną głębię, poszukując środków łączności wykraczających poza ludzką kondycję. Jej metoda kompozytorska opiera się na rozległej improwizacji z syntezatorami analogowymi i ludzkim głosem, jak również na dekonstrukcji instrumentów i nagrań terenowych. Eksplorując sferę psychoakustyki i opery, wykorzystuje zarówno techniki nagraniowe, jak i występy na żywo, aby poszerzyć doświadczenie słuchowe i zakwestionować rozumienie muzyki jako formy sztuki. Jej prace często powstają w dialogu z przestrzenią architektoniczną, uciskając granice między formami, aby stworzyć otulające, zmysłowe doświadczenia, w które publiczność może wejść i w których może zamieszkać.
Prace Daijing były wystawiane na całym świecie, m.in. w Tai Kwun Contemporary, Hongkong (2021); The 13th Shanghai Biennale, Power Station of Art, Szanghaj (2021); Martin Gropius Bau, Berlin (2020); Tate Modern, Londyn (2019); Biennale of Moving Image Genewa (2018). Występowała również m.in. w Barbican Centre, Londyn, Palais de Tokyo, Paryż, Elbphilharmonie Hamburg i Haus der Kulturen der Welt, Berlin. Wydała dwa pełne albumy, Jade (2021) i Lack (2017).
 
///////// Prison Religion (US) 🔵
Kolaboracyjny projekt mieszkających w Richmond artystów audio-wizualnych Poozy’ego i False Prphta.
Pracując razem od 2016 roku, duet zanurkował głęboko w przestrzeń pomiędzy rozdmuchanym trapem (2016’s Cage With Mirrored Bars) a współczesną destrukcyjną muzyką klubową (2018’s O Fucc Im On The Wrong Planet).
Od czasu połączenia z eksperymentalną wytwórnią Halcyon Veil z siedzibą w Teksasie, połączyli globalną ekipę podobnie myślących współpracowników na album z remiksami, w tym Rabit, Endgame, Swan Meat, Lee Gamble i Bonaventure. Dzięki bliskim związkom z NON Worldwide z Richmond, P_R wprowadzają nową falę klubowych występów opartych na wokalu.
///////// xDZVØNx (PL) 🔵
Duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną. Grupa powstała w 2017 roku i od tego czasu wydała demo TAPE_01 (2018), EP MAYKO (2019) i album EVERYTHING WE DREAMT ABOUT. Muzyka xDZVØNx to mroczny synth pop, w którym słychac wpływy takich gatunków jak cold wave, industrial, techno albo post punk, z drugiej strony można odnaleźć w niej odniesienia do sztuki tradycyjnej i sakralnej. Grupa współpracuje z wrocławskim kolektywem TROPY zajmującym sie glitch artem i sztuką brutalistyczną oraz z teamem WKURVV (też z Wrocławia).
xDZVØNx TO 100 TON BETONU ZRZUCONYCH NA GŁOWĘ.
 
///////// Alpha Maid (GB) 🔵
Alpha Maid (aka Leisha Thomas) jest gitarzystką i producentką z południowo-wschodniego Londynu, która tworzy kompozycje lo-fi punk, grunge i glitch electronics. Jest również członkinią kolektywu CURL, do którego okazjonalnie dołącza podczas występów na żywo. W 2019 roku wydała swoją debiutancką EP-kę “Spy” za pośrednictwem ich wytwórni. Jej najnowszym wydawnictwem jest druga EPka “CHUCKLE” wydana w marcu 2021 roku za pośrednictwem kolektywu i wytwórni C.A.N.V.A.S.
 
///////// LOUFR (PL) 🔵
W swoich utworach LOUFR skupia się na poszukiwaniu interesujących struktur dźwiękowych wykorzystując przy tym szerokie spektrum technik przetwarzania sygnału audio. Istotnym elementem języka muzycznego projektu LOUFR są przenikające się różnorodne sploty dźwiękowe od bardzo intensywnych syntetycznych brzmień, poprzez delikatne szmerowo-szumowe odgłosy kojarzone z nurtem ASMR. Muzyka LOUFR bogata jest w przebiegi niskich częstotliwości, które stanowią podstawę kompozycji i bardzo ważny element z punktu widzenia fizycznego oddziaływania na słuchacza. Kompozycje nawiązują do estetyki glitch, noise i muzyki postklubowej.
 
TICKETS ////////// 35 PLN [pre-sale] ///////// 42 PLN [w dniu wydarzenia]
////////////////////// Współfinansowane ze środków m. st. Warszawa
Organizator: Avant Art
PARTNERZY //////////////////////
TR Warszawa | Klub SPATiF | Klub Pogłos | Komuna Warszawa | BWA Warszawa | Pardon, To Tu | Going. | Undertone | PURO Hotels | Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.