Bang Bang Bodies, chor. Xenia Koghilaki | Komuna Warszawa

Lokalizacja

PERFORMANCE

Bang Bang Bodies, chor. Xenia Koghilaki

Data

06 04 2024

Godzina

19:00

Cena

40/50zł

Zapraszamy na specjalny pokaz z Linii Międzynarodowej Teatru Komuna Warszawa – Bang Bang Bodies autorstwa Xenii Koghilaki.

Bang Bang Bodies wyrusza w choreograficzną podróż przez kolektywną wyobraźnię. Co zbliża ciała do siebie? Gdzie można usytuować doświadczenie uczucia wspólnotowości? Głównym motywem pracy jest headbanging, czyli popularny w kręgach punkowych oraz metalowych sposób fizycznej ekspresji polegający na energicznym machaniu głową w rytm muzyki.

Xenia Koghilaki interpretuje headbanging jako niekończący się łańcuch wzajemności przestrzeni i czasu, potu i oddechu. Osoby performerskie na scenie poprzez ciągłe powtórzenia ruchów badają granicę zmęczenia i wytrwałości, a także próbują odnaleźć sposób postrzegania swoich ciał w kontekście innych.

zdj. Mayra Wallraff / Pinelopi Gerasimou

Xenia Koghilaki pracuje w polach sztuk performatywnych jako tancerka i choreografka. Pochodzi z Aten, ukończyła Narodową Grecką Szkołę Tańca oraz architekturę na Uniwersytecie w Patras. Od 2019 roku żyje i pracuje w Berlinie. Jej praktyka choreograficzna opiera się na redefiniowaniu ciała w kontekście jego estetyki, polityki i socjologii. Jej prace pokazywane były m.in. na Onassis Dance Days, Tanztage Berlin, Onassis New Choreographers Festival, Arc for Dance Festival 11.

Koncept, choreografia: Xenia Koghilaki
Osoby performerskie: Irini Georgiou, Christina Karagianni

Bang Bang Bodies zostało stworzone we współpracy z:
Performance: Luisa Fernanda Alfonso
Kompozycja i muzyka na żywo: Ernesto Cárcamo Cavazos
Światło: Vito Walter
Konsultacja: André Uerba
Trening fizyczny: Nondas Damopoulos
Mentoring: Kat Válastur, Sandra Noeth, Janez Janša
Management trasy: Olga Tsatsouli @ htmyIh
Produkcja: Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz Berlin (HZT-Berlin)
Koordynatorka Programu Trasy “Outward Turn”: Christina Liata (Onassis Stegi)

Bang Bang Bodies miało swą premierę na Tanztage Berlin i jest częścią Onassis Dance Days 2023. Bang Bang Bodies jest wspierane przez Onassis Stegi “Outward Turn” Cultural Export Program.

Pętla indukcyjna dostępna podczas spektaklu.
Uwaga: Performance sugerowany osobom dorosłym. W performansie wykorzystywany jest dym, światło stroboskopowe i głośna muzyka.

Performance dofinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.

Skip to content