TEATR

31 12 2021

godzina

30/40 zł
Nagrodzony na Boskiej Komedii w 2017 roku spektakl objechał cały świat, wszędzie wzbudzając entuzjastyczne przyjęcia. Rewelacyjne wykonanie „Pieśni domowych” Stanisława Moniuszki i przesłanie obalające mury nietolerancji nagradzali owacjami na stojąco widzowie w Nowym Jorku, Monachium i Santiago de Chile. Radosne i energetyczne przedstawienie Cezarego Tomaszewskiego znów okazuje się najlepszym otwarciem dla tęskniących za żywym teatrem. Jeśli coś może nam pomóc zapomnieć o covidowych smutkach, to będzie to „Cezary idzie na wojnę”!

Biografia reżysera rozpisana na czterech aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym legendarna choreografia Niżyńskiego do „Popołudnia fauna” Debussy’ego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii. Przedstawienie zaliczane do najważniejszych teatralnych wydarzeń ostatnich lat, nagrodzone na festiwalu Boska Komedia przez międzynarodowe jury w kategorii Zespół.

W spektaklu występują:
Michał Dembiński jako Cezary Tomaszewski,
Oskar Malinowski jako Cezary Tomaszewski,
Bartosz Ostrowski jako Cezary Tomaszewski,
Łukasz Stawarczyk jako Cezary Tomaszewski,
Weronika Krówka jako Cezary Tomaszewski

Reżyseria: Cezary Tomaszewski

Wspótwórcy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży), Antoni Grałek, Justyna Wąsik, Klaudia Hartung-Wójciak

Produkcja: Komuna Warszawa

Czas trwania: 50 minut

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w ramach zadania Scena Prezentacji KW.