TANIEC

Festiwal C/U: Impresska (wydarzenie specjalne)

16 10 2021

godzina

15-30 zł

Impresska to całodzienne wydarzenie przygotowane specjalnie na urodzinową edycję festiwalu, pozwalające zarazem na refleksyjne jak i radosne, uczestniczące świętowanie dwudziestej edycji Ciało/Umysł. Przyjrzymy się temu, jak festiwal funkcjonuje w pamięci zbiorowej, jakie relacje tworzy z artystami i widzami, gdzie są dziś twórcy z początków jego historii – stanowiącej ważny rozdział w kronikach polskiego tańca współczesnego.

09:00-14:00 Pogadane, poruszane / 15 zł
14:30-17:45 Performatywne archeo z przekąską / 30 zł
18:15-24:00 Plus minus spektakle i toasty + Tancereczki i medytacje / 30 zł
21:00-24:00 Tancereczki i medytacje / 15 zł (w miarę dostępności miejsc.

09:00-14:00, Pogadane, poruszane | bilet 15 zł

• Maja Miśta/Magdalena Gorbacz, Powitańce
  • Witold Mrozek, debata
  • United Limbs i Izabela Orzełowska, Win.Dows_38

+ kawa i rogaliki

Na poranną, śniadaniową rozgrzewkę dla ciała zagra duet Maja Miśta-Magdalena Gorbacz, zaś na rozgrzanie umysłu pozwoli debata prowadzona przez dziennikarza i wieloletniego obserwatora festiwalu Witolda Mrozka; będzie to interdyscyplinarna i międzypokoleniowa refleksja nad ewolucją sztuk performatywnych w kontekście dwudziestu edycji Ciała/Umysłu. Następnie w  wyobrażoną postpandemiczną przyszłość przeniesie nas kolektyw United Limbs – przedstawiciele najmłodszej generacji twórców.

14:30-17:45, Performatywne archeo z przekąską | bilet 30 zł

• Marta Ankiersztejn, Impress me!
  • Helena Gołąb, oprowadzanie performatywne
  • Agata Życzkowska, Don’t stop me now
  • Anna Królica, 20 faktów o C/U
  • Magdalena Przybysz/Alka Nauman, S(ł)owy nie są tym, czym się wydają
  • Ilona Trybuła, Garść wspomnień
  • Centrum w Ruchu – Jutro

+ małe co nieco na lunch

Popołudniowy blok wykładów performatywnych to kontekstowe spojrzenie na miejsce i rolę festiwalu z perspektywy krytyczki i badaczki tańca (Anna Królica), artystek, którym spotkanie z jego programem otworzyło nowe ścieżki twórcze i badawcze (Agata Życzkowska, Magda Przybysz, Alka Nauman) aż po refleksję nad programową nieobecnością (Ilona Trybuła).

18:15-21:00, Plus minus spektakle i toasty | bilety 30 zł

• Helena Gołąb, oprowadzanie performatywne po wystawie Impress me
  • Iwona Olszowska, Transition
  • Łukasz Wójcicki, One Man Festival
  • Eva Klimackova, Open Laboratory

+ tort

21.00-24.00, TANCERECZKI I MEDYTACJE

• Tancereczki DJ Set – Tańce na parkiecie
  • Andrzej Woźniak, Cali w nerwach

Wieczorny blok to seria performansów mających na celu zarówno przepracowanie doświadczenia i pamięci uczestnictwa (Iwona Olszowska), jak i sformułowanie komentarzy artystów przyglądających się festiwalowi z bliska (Łukasz Wójcicki ze specjalnym udziałem Krystyny Mazurówny) lub z daleka (Eva Klimackova).Urodzinową wystawę fotograficzną przygotowała Marta Ankiersztejn, fotografka obecna podczas trzynastu z dwudziestu edycji festiwalu. Jej autorski wybór zostanie uzupełniony performatywnym komentarzem Heleny Gołąb, specjalizującej się w humorze i grotesce. Przez cały dzień obecny będzie także kolektyw Centrum w Ruchu, który wraz z La Ribot zaskoczy serią choreograficznych interwencji.

Świętowanie zakończymy tortem i tańcami na parkiecie, z towarzyszeniem duetu Tancereczki, zaś cały intensywny dzień zamknie transowa technomedytacja (Andrzej Woźniak). Spędźmy więc razem cały dzień: od śniadania po ostatnie chwile przed snem.

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Patroni medialni: Radio TOK FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronatanca.pl