TANIEC

Festiwal C/U: Manhattan (spektakl gościnny)

Data

12 10 2021

godzina

19:00

Cena

40/50 zł

Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi?

Amerykański Projekt Manhattan miał na celu konstrukcję pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka demonstrującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji? Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.

 

koncepcja, choreografia, wykonanie Daniela Komędera- Miśkiewicz, Dominika Wiak
muzyka, wykonanie Aleksander Wnuk, Michał Lazar
video Natan Berkowicz
reżyseria światła Paweł Murlik
gość specjalny Fryderyk Liber
producent Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

premiera 1.09.2019 Bytom
Czas trwania: 50 minut

BIO

Daniela Komędera-Miśkiewicz jest choreografką, tancerką, aktorką. Ukończyła PWST w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca. Współpracuje z Joe Alterem, Tatrem Dada von Bzdulow, Lubelskim Teatrem Tańca, Agnieszką Glińską, Teatrem Amareya, Weroniką Pelczyńską, Kayą Kołodziejczyk, Maciejem Kuźmińskim, Quan Bui Ngoc. Wraz z artystami z Niemiec tworzyła kolektyw, w którym wyprodukowała m.in. „Heimsuchung/Nawiedzenie”, otrzymując nagrodę Złota Maska za choreografię. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Występowała na festiwalach w Brazylii, Holandii, Japonii, Grenlandii, Szwecji, Rosji, Niemczech, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Gruzji, Białorusi i innych.

Dominika Wiak – tancerka | performerka | choreografka Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, PWST w Krakowie. Do jej ostatnich produkcji należy „Manhattan” współtworzony z Danielą Komęderą-Miśkiewicz oraz „Sticky Fingers Club” tworzony kolektywnie z Moniką Witkowską, Danielą Komęderą-Miśkiewicz i Dominikiem Więckiem. Współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem ROZBARK oraz Krakowskim Centrum Choreograficznym. Brała udział w spektaklach Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Jakuba Lewandowskiego, Dominiki Knapik, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Macieja Kuźmińskiego, Radosława Rychcika, Magdaleny Piekorz  i Quana Bui Ngoc. Występowała m.in. w Szwecji, Chinach, Włoszech, Gruzji, Holandii, Austrii oraz na Ukrainie.

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Patroni medialni: Radio TOK FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronatanca.pl 


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.