TANIEC

Festiwal C/U: Wielka Gra – o C/U tu chodzi? (wydarzenie specjalne)

Data

17 10 2021

godzina

17:00

Cena

40/50 zł

20 edycji Festiwalu Ciało/Umysł to kawał historii rozwoju sztuki tańca w Polsce. Jest co świętować! Z tej okazji robimy teleturniej. Gospodarze i widzowie zmierzą się z zadaniami, które nawiązują do prac i zjawisk, prezentowanych na C/U. Kto z kim – lub co z czym – i o co zagra? Artysta? Widz? Festiwal? Krytyk? Ciało? Umysł? Każda kombinacja może się zdarzyć. Sprawdźmy, co wyniknie z wprawienia w ruch teorii, wspomnień i praktyki nas wszystkich, którzy mamy ciałoumysł… Tak, ciałoumysł. Bez żadnego „i” między nimi.

Przeszło ćwierć wieku i dwadzieścia edycji Festiwalu Ciało/Umysł to kawał historii rozwoju sztuki tańca w Polsce. Jest co świętować! Z tej okazji zbieramy się w Komunie Warszawa i robimy teleturniej. Gospodarze programu i widzowie zmierzą się z zadaniami, które nawiązują do prac i zjawisk prezentowanych na C/U. Kto z kim – lub co z czym – i o co zagra? Artysta? Widz? Festiwal? Krytyk? Ciało? Umysł? Każda kombinacja może się zdarzyć. Wielka Gra to wspólna powtórka, odświeżanie pamięci, przerabianie i oswajanie doświadczeń, których festiwal dostarcza od 1995 roku. Badanie, jak wygląda sztuka tańca od strony widza, a jak artysty. Przegląd wydarzeń, artystów i zjawisk C/U. Ciało, tożsamość, czas, kryzys, radość, piękno, przestrzeń. Tematy i tropy będą się przeplatać, nazwiska twórców i tytuły dzieł – powracać w różnych kontekstach. Przenikanie się, niejednoznaczność i wymykanie się sztywnym definicjom to od zawsze znak rozpoznawczy C/U.

Sprawdźmy, co wyniknie z wprawienia w ruch teorii, wspomnień i praktyki nas wszystkich, którzy mamy ciałoumysł…

Tak, ciałoumysł. Bez żadnego „i” między nimi.

Gospodarze programu: Rafał Dziemidok, trochę gawędziarz, trochę filozof, a przede wszystkim wyśmienity choreograf i performer oraz Anna Sańczuk, błyskotliwa dziennikarka, psycholożka i wrażliwa obserwatorka festiwalu.

koncepcja, scenariusz Edyta Kozak, Katarzyna Orzeszek-Koroblewska
współscenarzysta Rafał Dziemidok
prowadzenie Rafał Dziemidok, Anna Sańczuk
reżyseria światła Ewa Garniec
kierownik produkcji  Irmina Kalotka
produkcja Fundacja Ciało/Umysł

Czas trwania: 120 minut

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Patroni medialni: Radio TOK FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronatanca.pl


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.