Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone – Julia Wyszyńska – Śródmiejskie Dni Teatru

Rada i Burmistrz Dzielnicy Śródmieście zapraszają z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wszystkich chętnych na „Fizykę kwantową” w reżyserii Julii Wyszyńskiej. 

Bezpłatne wejściówki
można rezerwować na stronie Teatru Komuna Warszawa. Liczba miejsc ograniczona do wyczerpania puli.

Julia Wyszyńska "Fizyka kwantowa", fot. Marek Zimakiewicz

8-letni Julek zaprasza Widza do swojego niezwykłego świata, gdzie wszystko jest możliwe. Gdzie niczego, ani nikogo się nie boi, nie wstydzi, nie czuje żadnych ograniczeń, nie wie co to kompleksy, widzi Duchy, rozmawia z Roślinami, a MTV kreuje Jego rzeczywistość. Po drodze spotykamy Tatę, Mateusza z ławki obok, przedszkolankę Panią Czesię i innych, którym Julek nareszcie ma szansę powiedzieć to, na co nigdy wcześniej nie miał odwagi.

Śmiertelnie poważny temat jakim są demony przeszłości, przyglądanie się systemowym nadużyciom i do czego mogą Nas doprowadzić podjęte decyzje, które bardziej są podyktowane pokoleniową traumą niż wolną wolą Serca i Duszy, potraktowany w nieco mniej śmiertelnie poważny sposób.

Scenariusz i reżyseria: Julia Wyszyńska
Choreografia: Paweł Sakowicz
Muzyka: Filip Kaniecki
Konsultacje i opieka artystyczna: Miłosz Konieczny
Kostium: Emil Wysocki
Światła: Katarzyna Łuszczyk
Wideo: Sandra Bąk

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.
Czas trwania: 65 minut.

Premiera monodramu Julii Wyszyńskiej odbyła się 4 lutego 2022 r. w Teatrze Komuna Warszawa.

Śmieszny i bardzo poruszający zarazem monodram o traumach, które nabywa się przez całe życie. Wyszyńska donośnie „pokazuje fucka” wszystkim, którzy krzywdzą innych, słabszych, tych niżej w hierarchii. A przy tym tworzy kilka wyrazistych postaci z obu stron życiowej barykady. I skutecznie uruchamia wspomnienia i emocje, bo każdy ma przecież jakieś trudne doświadczenia. Wyszyńska jest tu autorką i aktorką, reżyserką i producentką, wyznacza ciekawą drogę dla teatru w nadchodzącym kryzysie.

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.

Skip to content